Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tönkreteszi a kerékpár gumiját...

Tönkreteszi a kerékpár gumiját az, ha 3 bart vagy kicsit többet fújok bele?

Figyelt kérdés
2014. aug. 8. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szétdurranhat a gumi(a belső).
2014. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Rá van írva, hogy mennyi lehet! Az enyémbe például 2-3.5 bart lehet nyomni!
2014. aug. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
54%
Attól függ, mennyi az ajámnlott nyomása. De ez a 3 bar igen kevés. Én spec. 6-8 bart szoktam...
2014. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 3 bár igen kevés, könyörgöm, azt se tudjuk milyen bringád van neked meg a kérdezőnek. Outiba jó hogy kevés, én 9-et rakok bele, de a montimba sok, oda 2,6-2,8-at szoktam.
2014. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
A 3 bar igen durva terepen használható, ahol a maximális tapadás mindennél előrébb való. Feltételezem, ha a kérdező ilyen stílusban nyomja, akkor pontosan tisztában van a használandó guminyomással. Egyéb esetben semmi értelme ilyen alacsony nyomással növelni a gördülési ellenállást és a snakebite esélyét; ezért írtam azt, amit...
2014. aug. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10%
Nade hiába adtok tippeket, ha a kérdező odáig nem jutott el, hogy elolvassa és értelmezze a gumi oldalán lévő feliratokat.
2014. aug. 9. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Amint írták, olvasd le a gumiról a "max. inflation pressure" értéket. Ha bar-ban van, hurrá. Ha atm szerepel, az atmoszféra, azaz eyenlőnek tekinthető a barral. Ha psi-ben, itt az átváltó: [link]

Ez egy 2,5 colos montikülsőnél lehet max. 3 bar, de egy 18 mm-es pályaverseny-guminál 12 bar is.

2014. aug. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!