Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes computert venni...

Érdemes computert venni kerékpározáshoz, vagy elég okostelefon is?

Figyelt kérdés
Szóval telefonnal (gps) lehet sebességet mérni, sőt útvonalat is elment. Van megfelelő célszoftver erre kitalálva. Érdemes mindezek ellenére külön sebesség és megtett utat mérő computert venni biciklihez?

2014. szept. 6. 23:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
a gps sebesség adatai igencsak hozzávetőlegesek.
2014. szept. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És ha a sebesség csak másodlagos szempont számomra, inkább csak a megtett távolság ami jobban érdekel?
2014. szept. 7. 00:29
 3/13 anonim ***** válasza:

#1: De általában így is pontosabbak, mint a kerékátmérőtől függő computeré. Főleg az egész út alatti átlagsebesség.


Ha biciklizés közben nézni akarod, akkor vagy veszel ilyet, vagy a telefonod rögzíted a kormányra. Talán ez az egyetlen előnye, hogy olcsó és kevésbé félti az ember.

2014. szept. 7. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Alex Fly ***** válasza:
Végül is tényleg lehet okostelefont is hsználni e vélra. A kérdés, hogy tényleg érdemes-e egy többtízezer forintos kszüléket használni arra, hogy 2-3 órán keresztül mutassa azokat az adatokat, melyeket egy kétezerért kapható célszerszám hónapokon keresztül...
2014. szept. 7. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a felhasználás körülményeitől függ. Ha csak városon belül mászkálsz és kiváncsi vagy, mennyit mész egy nap, akkor elég lehet a telefon is. De hosszabb távra szerintem nem alkalmas. A legtöbb idő, amit Sports Tracker-rel mértem az valamivel több, mint 5 óra volt, igaz, közben zenét is hallgattam. A zsebemben volt, nem a kormányon néztem egyfolytában.

Én elsősorban az átlagsebesség és az egyszerűbb kezelés miatt használok órát. Javaslom a Cateye Tomo xc-st200 készüléket. upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a0/CatEye_Tomo_XC_CC-ST200.jpg


2-3000 ezer körül szerintem beszerezhető, és igen tartós. Az enyémet kb. 12 éve használom. 0 fok körül azért lassul egy kicsit a képfrissítés és meg is lilul a kijelző...

2014. szept. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
így szól a link helyesen: [link]
2014. szept. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha az útvonalat is akarod rögzíteni, ahhoz gps kell, tehát a kérdés eldőlt.

Ha elegendőek a megtett úttal kapcsolatos alapparaméterek, akkor km óra.

A linkelt Cateye hatalmas klasszikus :) De a km óra éveken át reggeltől estig mutat és mér minden pillanatban, ezt csinálja utána egy okostelefon :)

2014. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Végülis nem nagy beruházás a km ora, és az valóban mér állandóan, ha meg néha kell útvonal is akkor be lehet nyomni a telefont.

Köszi mégegyszer!

2014. szept. 7. 13:55
 9/13 anonim ***** válasza:

A GPS nem a két pont távolságot méri, hanem azok merőleges vetületének a távolságát, azaz minél dimbesebb-dombosabb az útvonal, annál többet csal.

Kisarkítva: ha kiugrasz a tizedikről, akkor valójában zuhansz 30 métert, a GPS szerint meg ugyanott maradtál.

2014. szept. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogy a GPS távolságmérésének problémáját jobban megértsd, itt egy cikk róla:

[link]


A computer hátránya meg az, hogy nem biztos, hogy jól állítod be a kerékméretet, illetve a kerékméret a keréknyomástól is függ.

2014. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!