Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárom kormánya jobbra...

A kerékpárom kormánya jobbra illetve balra is húz. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Tehát amikor kanyarodok balra akkor könnyen elfordul, de vissza már nehezebben...

Nullkezezésnél is azt csinálja, hogy mihelyt egyik irányba kimozdul, annál inkább fordul el... de mindkét irányba...



2014. okt. 27. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Fogd erősebben, irányítsd és megoldódik!
2014. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
értem én, de nem vagyok hülye mert szerintem eddig ez nem így volt....
2014. okt. 27. 11:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ferde villa..
2014. okt. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

és azt hogy is tudnám megállapítani? :-) mert amúgy én néztem de nem látni rajta ferdülést...


amúgy ebben az az érdekes, hogy mindkét irányba csinálja...


bevallom 6 év alatt nem volt zsírozva a csapágy :-) ez lehet probléma?

2014. okt. 27. 12:11
 5/17 Wadmalac ***** válasza:
87%

Két dolog befolyásolja ezt erősen.

Az egyik a villatengely, vagyis a kormány forgástengelyének talajjal bezárt szöge, ez minél laposabb a 90 foknál, annál inkább kijön az, hogy ha oldalt fordítod, nem kívánkozik vissza egyenesbe. Ez igazán csak olyan egészen "chopperesen" lapos villaszögnél jelentkezik.

A másik az utánfutás, vagyis hogy ha azt a forgástengelyt gondolatban meghosszabbítod, annak a találkozási pontja mennyivel lesz hátrább, mint az a pont, ahol a kerék földet ér.

Nálad valószínű, hogy az utánfutás hiánya a gond.

Gyakran előfordul, ha a bringába egy kis utánfutású első teló kerül a nagy utánfutású merev villa helyett. Vagy akár úgy is, ha egy "csőrős" ugrással vagy járdaperemnek rongyolással hátrahajtottad az első villa alját, neadjisten a váz fejcsövét.

Az is jócskán hozzájárul az ilyen érzéshez kormányzásnál, ha a kormánynnyak illetve a kormány maga nem kerül eléggé előrébb a forgáspontnál.

2014. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Wadmalac ***** válasza:
88%
Az is lehet, hogy a kormánycsapágyad be van tapsolva, a golyók kiülték a helyüket a csészében, akkor olyan lesz a kormány forgatásnál érzésre, mint a pozícionált váltókar, úgymond bizonyos szögekbe beugrik, onnan nem nehezen akar kimozdulni, ha végigforgatod, rendesen ugrálva-akadozva forog. Ezt csak kormánycsapágy cserével lehet gyógyítani.
2014. okt. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

hát bevallom, hogy ugrattam is vele 2-3-at...

(egyszer egy olyant is amikor a hátsó kerék ért először földet, majd az első "csapódott le".)


viszont a villa már a kezdetek óta ugyanaz, nem lett cserélve de eddig nem tűnt fel ez a dolog. (pedig már meg van 6 éve)

2014. okt. 27. 12:52
 8/17 A kérdező kommentje:

a "csőrös" ugratás mit is jelent pontosan?


amúgy én még gondoltam a fék- és váltóbowdenházakra is mert pár hete cseréltem őket...

2014. okt. 27. 12:54
 9/17 A kérdező kommentje:
a csőrös ugrást már értem :-)
2014. okt. 27. 13:04
 10/17 Wadmalac ***** válasza:

Már tiszta? :D

A meredek landolás első kerékre. Extrém esetben kormány fölötti átkeléssel és arcfékkel. :D

A bowdenezés is bele tud szólni, de az általában simán csak nehezíti a kormányforgást, szóval elengedett kormánnyal tekerésnél nemigen akar fordulni a testsúly-áthelyezéstől.

2014. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!