Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpárom kormánya jobbra...

A kerékpárom kormánya jobbra illetve balra is húz. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Tehát amikor kanyarodok balra akkor könnyen elfordul, de vissza már nehezebben...

Nullkezezésnél is azt csinálja, hogy mihelyt egyik irányba kimozdul, annál inkább fordul el... de mindkét irányba...



2014. okt. 27. 11:16
1 2
 11/17 Wadmalac ***** válasza:
Ha nagyon lóg a kormánycsapágyad, az fékezés közben okozhat olyan érzést, mintha inkább fordulni akarna a bringa, mint egyenesen futni. Plusz olyan érzés lesz első fékezésnél, mintha nem lassulnál, hanem gyorsulnál. Ez attól van, hogy a kotyogással hátrébb jön a kerék és megemelkedik a bringa orra.
2014. okt. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen a csőrös ugrás már tiszta, láttam róla videót is :-)

viszont a kormánycsapágy nem hiszem, hogy lógna, mivel megnéztem és nem mozog. Viszont ezzel eszembe jutott, hogy a villa már eléggé kotyog és lehet, hogy ez a pár ugratás még rontott rajta... a villa nem lehet a hiba oka?

2014. okt. 27. 15:11
 13/17 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem tudom mitévő legyek... :-)
2014. okt. 27. 15:12
 14/17 anonim ***** válasza:
A villa nem kotyog az merev mivel nem telóról van szó, a csapágy tropa.
2014. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul írtam, nem villa van a biciklibe, hanem teleszkóp...

így is az a véleményed, hogy kormánycsapágy csere szükséges?

2014. okt. 27. 21:45
 16/17 Wadmalac ***** válasza:
A lógó teló is eltolja az utánfutást, főleg fékezéskor, szóval az is lehet a hunyó. Meg kellene nézni, behúzott első fékkel mennyit tudod előre-hátra tolva kotyogtatni.
2014. okt. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

megnéztem, kb. 3mm-t kotyog előre-hátra behúzott féknél... nemtudom ez soknak számít-e?! :-)

egyébként már gondoltam teló cserére egyébként is

2014. okt. 30. 23:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!