Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi az a Trekking kerékpár?

Mi az a Trekking kerékpár?

Figyelt kérdés
2010. jan. 30. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
egyfajta átmenet mountainbike és országúti bringa között, a MTB-hoz képest nagyobb kereke van (nem 26"-os, hanem 28"-os) és elöl a legnagyobb tányér a hajtásban is ált. 48 fogas, míg MTB-oknál ált. 42-44. Ha sokat szeretnél túrázni aszfalton, murvás, földes utakon, akkor vegyél ilyet.
2010. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

a trekking kerékpár egy kerékpár fajta..

Az előnye mondjuk egy alap, mountainbike-al, hogy a felni 26 helyett 28"-os, és a nagyobb átmérő gyorsabb haladást tesz lehetővé.

Plusz a gumi keskenyebb, ami kisebb gördülési ellenállást eredményez.

Az üléspozició pedig lehetővé teszi, hogy egyenes háttal lehessen biciklizni, nem úgy, mint az MTB-nél, ahol görnyedve kell..


Megvan a hátránya és az előnye. a Trekking tulképpen mindenre és semmire se jó. Félig MTB, félig országúti.

A nagy kerekek, keskeny gumik miatt kevesebb erőfeszítéssel gyorsabb tempóval lehet menni. az üléspozíció miatt hosszútávon kényelmesebb mint az MTB.

Azonban a trekkingre vigyázni kell, maximum döngölt földúton szabad használni, de a legjobb a sima aszfalt.. A padkázásokat, kátyúzást, hepe-hupás utat, kavicsos utat nem tűri..(Mivel kisebb a gumi, és benne a nyomás 3,5-4,5baron kellemes, szemben az MTB ballonosabb gumijával amiben 2-2,5bar a megfelelő nyomás.


Én is régen akartam trekkinget venni, de MTB lett belőle.(Kelly's Coach és Merida SUV 40 között voltam, utóbbi mellett döntöttem, nem bántam meg.)

2010. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

úúú köszönöm szépen mindkettőtöknek :)

Apa most vett egyet, így használtan. Annyira nem értek hozzájuk, de arra rájöttem, hogy egy trekking bicikli.

2010. jan. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!