Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek,? 70%...

Milyen biciklit vegyek,? 70% asztfalt + 30% terep.

Figyelt kérdés

Sziasztok, azt szeretném megtudakolni, hogy milyen kerékpár lenne a legmegfelelőbb erre a célra: iskolába minden nap biciklivel járok (csak oda 3km, ami annyit tesz, hogy ha csak hétköznap, csak a suliba járás oda-vissza, 8 hónap (tanítási idő szünetek nélkül) kb. 1 000 km. de persze nem csak suliba járok (zenélés, haverokhoz, hétvégén túrázás, ügyintézések (ami egy 16 éves sráctól elvárható) szünetek, stb) úgyhogy ez jóval több , sztem 1 500-2 000 km évent (nem tudom biztosra, csak saccolás))

na szóval, erre a célra kéne egy jó kis férfi bicikli (172 cm, 60 kg (mármint én! :) ).

Nem értek a biciklikhez, úgyhogy a szakszavak nekem nem jelentenek semmit! :)

Nézelődtem a neten és ami erre a célra jó lenne az úgytűnik, hogy a Cross bicikli. Szeretnék tárcsafékeset (nem feltétlen), vagy valami ilyesmit, meg sztem lockolható teleszkóp (ez sem feltétel), 25 körüli sebesség, és lehessen vele hasítani, mint állat, meg viszonylag könnyű legyen. Huhh bakter, nemhogy én az írásba, de szerintem ti is az olvasásba elfáradtatok! :D

Ha valaki elolvasta, és esetleg segítene, azt megköszönném! :) Ha kérdezel még dolgokat, az se baj. :) Kösz, hogy szántál rán ennyi időt! :)



2014. dec. 7. 22:49
1 2 3
 1/22 anonim válasza:

Teszik a stílusod xD amugy fajta v márka

Ha fajta akkor egy trekking kell neked

2014. dec. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
[link] mondjuk ez első voltam
2014. dec. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Trekking:


Túrakerékpár. A terep és az utcai

gépek között helyezkedik el. 28"-os

kerékátmérője az aszfalton vagy

közepes nehézségű terepen (erdei

ösvény, földút) állja meg a helyét.

Kényelmes és könnyű, így hosszú távú

kirándulásokra igen alkalmas.

Rendszerint csomagtartóval,

sárvédővel szerelik gyárilag.


Cross:


A trekking lecsupaszított változata.

Minden nélkülözhető alkatrész lekerült

róla, például sárvédő, csomagtartó. Így

inkább hasonlít egy hegyikerékpárra,

de megőrizte a 28-as kerekeit, ami

miatt ez előbbinél jobban használható

országúton is.


Hát ez alapján nekem kicsit úgy tűnik, hogy a Cross jobban fekszik. Bár életemben csak a harmadik biciklinél tartok, ami egy Koliken Cruiser! :D

2014. dec. 7. 23:20
 4/22 anonim válasza:
A linkelt kep is lehetene egy cross
2014. dec. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
Látom utánna olvastál
2014. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
az a helyzet, hogy acél vázas sztem jobb lenne, mert hosszú ideig szeretném használni. és majd +100k-t is költenék rá, ha érdemes.
2014. dec. 7. 23:30
 7/22 A kérdező kommentje:
írtam privát üzenetet
2014. dec. 7. 23:39
 8/22 anonim ***** válasza:

Majdnem mindegy milyet veszel ehhez a napi 3 km-hez.

A kérdés, ami e felett van. Ha hegyes-völgyes a vidék, akkor akár egy MTB is jó lehet, ha városi aszfaltbetyár leszel, akkor egy trecking.

2014. dec. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

1.: suli heti 5nap x 6km (oda-vissza)= 30km

2.: még zenélek is (heti 2 zeneóra + szolfézs + zongorás próba, mindegyik másik napon) 4alkalom x 5km (oda-vissza)= 20km

3.: haverokhoz eljárni heti 5 km (van amikor ki a nagyrétbe 14km (oda-vissza))

5.: ügyintézés néha (általába suliba) 6km

=====

heti 60km! :D átlagosan (dúrván lekerekítve) napi 9km! :D

6.: alföld :P

2014. dec. 8. 00:13
 10/22 anonim ***** válasza:

erre a célra tökéletesen megfelel egy cross/trekking, de én pl egy 29er-el száguldozom városszerte. Nem arra való, de néha szeretek kimenni a környező vidékre és akkor jól jön, de nem tehetem meg, hogy több bringát tartsak, pénz sincs rá, meg el se férne.

Viszont, ha ennyi helyre jársz, mielőtt vásárolnál valami drágább vasat, azt tisztázd magadban, milyen a városod közbiztonsága, ugyanis, ha itt Székesfehérváron ennyi helyen otthagynád a bringádat, biztosra veheted, hogy 1-2 héten belül lába kél.

2014. dec. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!