Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Maradandó térdfájás, úgy...

Maradandó térdfájás, úgy érzem már mindent kipróbáltam. Valami trükk, esetleg különleges beállítás v módszer?

Figyelt kérdés

A nyeregmagassággal szerintem nem lehet gond, a maximális magasságon van amin még nem billeg a csípőm és kényelmes. Az ülés pozícióját is már halára állítgattam, jelenleg meg van fordítva a nyeregcső, és teljesen a maximális lehetséges első helyzetben van, de még így se éri el a térdem a vízszintesen álló pedál tengelyét. Egy fórumon olvastam h az a jó ha minél hátrébb van az ülés, nekem ez fura, pont h fordítva gondolnám.

Ha gyökkettővel tekerek, szebb napokon sikerül nagyobb távokat is megtennem. Trekking bringám van, szerintem egy 20km/órás átlagsebesség és egy mondjuk 100km megtétele nem túl nagy elvárás lenne.

Bármilyen segítség jól jönne, az alap kerékpáros irodalmon már túl vagyok. Több éve próbálkozom, nagyon jó lenne hosszabb kerékpáros túrákat is bevállalni, de amíg tart a térdfájás nem is merek 100km felett tervezni, nem is beszélve a több napos túrákról.



2014. dec. 21. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Gondolom emberre válogatja,de nekem Heavy Duty nevű ízületvédő teljesen megszüntette a térd fájdalmamat.


[link]

2014. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lehet h kipróbálom. Én ezt szedem:


[link]


És sajnos ezzel együtt sem jó...

2014. dec. 21. 16:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Én valami Forever kálcium, Natur Min tablettákat szedek 1 hónapja és el múlt a térd fájásom. Annyi hogy ezzel fel kell keresni egy embert aki ezzel a foreverrel foglalkozik.
2014. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Proenzi 3-at probaltad mar? Nekem az segitett
2014. dec. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak sima taposópedálod van?
2014. dec. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
taposó pedál nincs, az jó lehet?
2014. dec. 23. 00:48
 7/11 anonim ***** válasza:
szerintem csak rosszabb.. nincs nagyon lent a nyereg? figyelj arra hogy húzod is azt a pedált. A függős nyeregbeállítás megvolt?(térdkalácshoz egy függőt raksz és ha vízszintesen van elől a lábad akkor elvileg az lenne a jó ha a pedál tengelyével lenne egyvonalban)
2014. dec. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kineziology tape-et próbáld ki esetleg a gyógyszer mellet!

Stabilabb tartást biztosít, és fájdalomcsillapító hatása miatt, csillapítja, vagy megszünteti a fájdalmat. Én sem hittem benne, de nekem nagyon sokat segített! Mint stabilitás, mint fájdalom csillapítás szempontjából! :)

2014. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha SPD rendszerű pedálod van, abból van 2 fajta stopli is (legalábbis az országúti verziókban). Az egyik oldalirányban enged pár fok mozgást, állítólag az jobb a térdnek.


Szerintem még a nyújtás is segíthet, ha sokáig kihagytad, akkor beköthetnek annyira az izmok, hogy azok miatt kicsit szétálló térdekkel tekersz, ami nem tesz neki jót. Esetleg próbálhatsz direkt figyelni rá, hogy kerüld a szétálló térdekkel való tekerést.


A helyes nyeregbeállítás kicsit macera, de muszáj túlesni rajta, neten sok segítséget találsz hozzá, bár ezt már gondolom(remélem) átnézted. Magasságra én úgy tudom (meg nekem is ez vált be), az a jó, ha alsó pedálhelyzetben még épp nincs teljesen kinyújtva a lábad, de eléggé a határon van. (Aztán ez lehet, hogy a csípőbillegtetős határral megegyezik a legtöbb embernél...)

2014. dec. 30. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A térdfájással kapcsolatban nem érdemes próbálkozni ,nem kell mindenféle gyógyszert szedni,hanem el kell menni sportorvoshoz(na ez nem könnyű,mármint a jó sportorvos).

Nem baj,ha ortopédus is egyben. minimum meg fogja röntgenezni a térdedet,térdeidet és el fogja mondani mia gond vele.A bicóstársak tanácsai maradjanak csak tanácsok ,de mindenféle szert ne szedjél.

2015. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!