Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Maradandó térdfájás, úgy...

Maradandó térdfájás, úgy érzem már mindent kipróbáltam. Valami trükk, esetleg különleges beállítás v módszer?

Figyelt kérdés

A nyeregmagassággal szerintem nem lehet gond, a maximális magasságon van amin még nem billeg a csípőm és kényelmes. Az ülés pozícióját is már halára állítgattam, jelenleg meg van fordítva a nyeregcső, és teljesen a maximális lehetséges első helyzetben van, de még így se éri el a térdem a vízszintesen álló pedál tengelyét. Egy fórumon olvastam h az a jó ha minél hátrébb van az ülés, nekem ez fura, pont h fordítva gondolnám.

Ha gyökkettővel tekerek, szebb napokon sikerül nagyobb távokat is megtennem. Trekking bringám van, szerintem egy 20km/órás átlagsebesség és egy mondjuk 100km megtétele nem túl nagy elvárás lenne.

Bármilyen segítség jól jönne, az alap kerékpáros irodalmon már túl vagyok. Több éve próbálkozom, nagyon jó lenne hosszabb kerékpáros túrákat is bevállalni, de amíg tart a térdfájás nem is merek 100km felett tervezni, nem is beszélve a több napos túrákról.



2014. dec. 21. 11:33
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Azoknak szeretném leírni a fejleményeket akik idetévednek hasonló problémával...

Általában a vastus medialis obliquus-szal van probléma, röviden VMO. Youtubeon van egy csomó torna, azzal lehet erősíteni + érdemes porctáplálót szedni. Másik lehetőség az Ostenil injekció, max 30.000ft, 3 alkalom, és a 4. héten már teljesen fájdalommentesen lehet tekerni, de a gyógytorna akkor is ajánlott, mer ez nem oldja meg a problémát csak nem fog begyulladni a helytelen működésből fakadóan.

Én egyenlőre próbálom magam megoldani torna+porctápláló, de nem azér mer sajnálom a pénzt az injekcióra (ha összeadod a sok porctápláló árát, még olcsóbb is), hanem mer nem szeretném h feleslegesen belőjenek valami szarral ami nincs elég ideje a piacon h tudjuk hosszútávon milyen mellékhatásai vannak.

2015. márc. 19. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!