Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tapasztaltak! Amatőr versenyek...

Tapasztaltak! Amatőr versenyeken mennyire jellemző, hogy olyanok is jelentkeznek, akiket nem elsősorban a versenyzés mozgat?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd tavasztól versenyekre járni, de nem vagyok különösebben versenyző alkat. Igazából az sem zavar, ha a májusi nap lenyugvó fényében, szép lassan, utolsóként csorgok be a célba. Viszont szívesen ismerkednék hasonló érdeklődésű, új emberekkel és nézegetnék szép egyedi építésű bringákat is. Erre pedig a ezek a rendezvények tűnnek a legkézenfekvőbb alkalomnak.

Kinéznének emiatt, vagy vannak még olyanok akik csak a móka kedvéért jelentkeznek?

Elsősorban XC érdekel, de nem hiszem, hogy outisoknál nagyon más lenne a mentalitás.



2015. febr. 4. 14:37
1 2
 1/11 Sas333 válasza:
Szerintem nyugodtan gyere te is amatőr versenyekre, mert nagyon jó móka és kikapcsolódás. Én is izgultam milyen lesz és kinéznek majd mert nincs olyan felszerelésem mint nekik, de ilyen nem történt és kellemes élmény volt. Beleszerettem a versenyekbe és minden évben megyünk többre is. Vannak iratlan szabályok amiket a versenykiirások néha taglalnak is.ilyen pl. ha nem vagy igazán formában akkor ne elölről indulj, mert megtaposhatnak a profibbak. Csapat nélkül igazából más egyedül indulókkal és magaddal versenyezhetsz-ez is nagy meló. A tour de tisza-tó egy remek hangulatú verseny ami nem is különösen megterhelő.
2015. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jól hangzik, kár hogy az ország túloldalán lakom :)
2015. febr. 4. 19:22
 3/11 anonim ***** válasza:
az amatőr versenyzők 90%-a ilyen szerintem.. nem véletlen ugyanaz a maroknyi ember nyeri általában az amatőr versenyeket :D
2015. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Alex Fly ***** válasza:
Akkor a Tour de Velencei tó vagy a Tour de Pelso? Jó buli.?
2015. febr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Wadmalac ***** válasza:

Gyere el az EKKE-s versenyekre nyugodtan, sokan vannak, akik teljesítménytúra jelleggel tekerészik csak le.

Nekünk szervezőknek néha kicsit fárasztó, ha egy 150 km-es oúti versenyen esőben vagy tűző napon 40 fokban az utolsókra az élmezőnyhöz képest plusz három-négy órát kell forgalmat irányítani maradni, de annál jobban szurkolunk, amikor átmész és különben is, aki nem bírja, ne jöjjön segíteni. És a záróautó meg a forgalomirányítás is szigorúan bevár mindenkit.

Az ilyen rendezvények értetek vannak, függetlenül attól, hol vagy rangsorban.

2015. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát outis versenyen kicsit hülyén mutatnék 29errel, meg Esztergom is eléggé kiesik, de a Tour de Velencei-tó mehet!
2015. febr. 5. 14:56
 7/11 Alex Fly ***** válasza:
Jó is az... ha nem akarsz versenyezni, egy laza tókör túra jelleggel, outi v MTB verseny különböző távokon; és még egy CUBE-ot is nyerhetsz.
2015. febr. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tavaly voltam először versenyen (ami igazából teljesítménytúrának volt hirdetve, de páran komolyan vették :D) a Tour de Zalakaros 60 km-es távján, még a régi montimmal, slick gumikkal, az indulókhoz képest pont középen végeztem. Nyáron a Balaton Bike Festen indultam másodszorra már a hosszútávon (105 km), itt az indulók közül az utolsó harmad elején végeztem.

Gyere nyugodtan, nagyon jó a hangulat, a szervezése ezeknek a versenyeknek kifogástalan volt. Idén tavasztól nekiállok keményebben edzeni, és szeretnék ezeken a versenyeken megint indulni.

2015. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor pláne nem sietek, már van egy CUBE-om XD

Balaton és Bakony jöhet minden mennyiségben, nem messze lakom.

2015. febr. 5. 20:47
 10/11 Wadmalac ***** válasza:

Ha a Balaton kerülőre mész, lehet, hogy találkozunk.

Egyébként az országútis versenyeinken volt, hogy fixis is indult. Vannak MTB-sek is gyakran.

2015. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!