Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mire kell figyelnem egy...

Mire kell figyelnem egy össztelós monti vételekor? A szokásos dolgokat tudom fék első teló váltó stb de semmit se tudok a hátsó rugóstagok-felfüggesztésről. Itt mit kell figyelni (paraméter)?

Figyelt kérdés

Ugye első teló gázos rugós olajos telóút stb

fék mechanikus hidraulikus stb

váltó deore alatt nem kell stb.


És mit kell tudni a hátsó felfüggesztésről?


2015. márc. 1. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Azt,hogy ossze vissza nyekken es evente rakolthetsz vagy 4forgaspont csapagyszettre.

Utana kb ongyilkos akarsz lenni a koltsegeitol.

Vegyel merevet.

2015. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Merev az van most is, három is.
2015. márc. 1. 18:03
 3/4 anonim ***** válasza:
16%

Elso voltam.

Foleg nagy sullyal nem ajanlom az ossztelosat.


50-70kgval talan jo lesz


Nagy sulyu embernek inkabb tartosabb a frdh gepek lennenek de az meg minek.?

Haveromnab Cannondale Jekyll volt 70kgval hasznalva.Eladt mert koltseges volt.


Biztos jon olyan valasz,hogy xynak birja blabla.De ez mind igenytelen ember.

Itt-ott lotyogni kezd elobb utobb a vaz,max aki nem ert hozza azt nem zavarja e ezert azt mondja majd,hogy neki jo.

Persze birja(nem esik szet) de sz.rra vannak kopva a forgaspontok es ez ront a minosegen.

2015. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetőleg ne egyforgáspontos vázat vegyél, mert azok fölött már eljárt az idő. Sem lefelé, sem felfelé nem kielégítő a teljesítményük. Mondjuk ilyet újonnan már nem kapsz a jobb gyártóktól. Ma már a több forgáspontos, meg virtuális forgáspontos vázak az elterjedtek, amik felfelé tekerve kevéssé mozognak, lefelé gurulva pedig nem keményednek föl, ha fékezed a hátsó kereket.

Arra érdemes figyelni, hogy milyen súlyban van a kiszemelt váz, mert itt simán lehet 1-1.5 kiló differencia olcsó és drágább között.

A lötyögés kérdésről annyit, hogy én 3 év használat után sem cseréltem csapágyat a vázamban, ennek ellenére zéró a holtjáték. Persze a Canyon nem is siklócsapággyal adta a bringát.

A rugóstag minősége viszont valóban fontos, mert a teljesen alap példányok nehézkes mozgása, kevés állítási lehetősége nem éppen vonzó. Persze, ha új vázat veszel, akkor nagy valószínűséggel valami elfogadható tleszkópot fogsz kapni, amit ráérsz évek múltán cserélni.

2015. márc. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!