Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehetséges, hogy elkopott a...

Lehetséges, hogy elkopott a felnim 7 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Szinte semmit nem fog a fék... új zselés fékpofa,új féktest, netán új felni? Most kényszer megoldás van: kopott pofára 2 oldalú ragasztó, plusz bandázs.

2015. márc. 14. 00:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha elkopik a felnid akkor is fogni fog a fék, csak a nagy nyomástól vagy ütődéstől könnyen szétnyílhat. Próbálj meg egy másik pofát ha nem jön be akkor fékcsere. De egy kép segítene
2015. márc. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A rossz fékbeállítások miatt is foghat rosszul a fék. Vagy a túl rövid vagy túl hosszú bowden-bowdenház miatt is.

Épp most csinálok majd egy ilyen bringát ahol rövid a fékbowden feszül és a fék sincs rendesen beállítva. A fékpofákat cserélgették, de a fék nem javult.

2015. márc. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk 1000 éves Weinmann fékem van, elöl 1 forgáspontú patkófék, hátul "behúzós" van. Jövőhéten megyek le venni zselés pofát.
2015. márc. 14. 12:48
 4/18 Alex Fly ***** válasza:
Akkor talán a féket kellene cserélni... hiába veszed a legbrutálisabb pofákat, ha maga a féktest gyenge. Hasonló volt nekem is, aztán egy olcsó kétforgáspontos Longus csodákat tett...
2015. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"1 forgáspontú patkófék"


Egyetértek, ezt "fejleszteni" csak pénzkidobás. A 2 forgáspontos nagyságrenddel hatásosabb, optimális pofával megemeli a hátsó kereket is.

2015. márc. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Wadmalac ***** válasza:

Ez kb. annyiba kerül, mint egy készlet márkásabb fékbetét és többet ér:

[link]

2015. márc. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Wadmalac, már vártalak :) Köszi mindenkinek, akkor veszek egy új féktestet. Azóta amúgy haver adott új pofákat, azzal most elleszek egy darabig,mert viszonylag jó.
2015. márc. 17. 19:10
 8/18 Wadmalac ***** válasza:

Csak mellesleg, én a 600 Ultegra fékpatkóimban a legolcsóbb Bike+ pofákat használom, baromi gyorsan kopnak, de nagyon jól fog.

Saját megfigyelés: Rigida gyártmányú felniken semmi nem fog rendesen. Nem tudom, min múlik. A mostani Mavic gurigákon mindennel "harap" a fék.

2015. márc. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Értem,köszi :)
2015. márc. 18. 22:05
 10/18 A kérdező kommentje:
Már nincs gond ezzel, fék nélküli fixivel tolom :D
2016. jan. 7. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!