Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen KTM kerékpárt vegyek,...

Milyen KTM kerékpárt vegyek, megéri venni?

Figyelt kérdés

Szóval csak azoknak a válaszát várom akiknek már volt KTM kerékpárjuk, ill már tapasztaltak ilyen téren

Most néztem, kicsit drágák, de vannak leakciózott olcsóbb darabok 150e alatt,

megéri ezeket megvenni

sokáig tartanak

sokat kell javítani

egyéb gondok

aszfalton is szeretnék vele járni nem csak terepen, ehhez melyik lenne a legjobb


itt van pár amiket nézegettem:

[link]

[link]



2015. márc. 19. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A márka nagyjából mindegy kerékpároknál, az összes ugyanonnan veszi az alkatrészeket. Felszereltséget, alkatrészeket kell nézni.
2015. márc. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Megjegyzés: a linkelt lila 240-260ezerbe kerül. Amúgy egyetértek az elsővel. Kerékpárnál a márka nagyjából a váz festését, meg az árat határozza meg. Azt kalkuláld bele, hogy ez a KTM-nél (ami szvsz kerékpárnál nem is egy nagy név) egy kisebb gyártóhoz képest olyan +30-40 ezret is jelenthet. De ízlés dolga, én is Cube-ot vettem mert az tetszett.

A lényeg az általában Sram, Shimano vagy ezek leányvállalatainak a gyártmánya, a kiegészítők, ezek amik ténylegesen meghatározzák a kerékpárt. Ezek viszont kopó alkatrészek, élettartamuk elsősorban a felhasználástól és a karbantartástól függ.

Ha terepezni és aszfaltozni is akarsz, arra a legalkalmasabb szerintem egy 29er lenne, bár szerintem 150 alatt újonnan KTM-ből még gagyit se kapsz, úgyhogy maradjunk a 26-os montinál esetleg trekkingnél, ha a terep csak földúutat jelent. Amit te linkeltél Chicago egy nagyon alap MTB, gyenge terepen elvisz, komolyabb lejtővel azért csak óvatosan.

2015. márc. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vitázni nem akarok, azért maradjunk a földön és ne szálljunk el, nem csaló vagyok vagy pénzmosó, ezért nincs is egy halom pénzem,

az első, akkor hol tudok jó áron, strapabíró, minőségi kerékpárt venni

és akkor melyik kerékpármárka a legmegbízhatóbb, bölcs mesterem

és ezt a kettőt én mind 150e alatt néztem a KTM oldalán

2015. márc. 20. 16:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem márkán múlik a megbízhatóság, hanem a felszereltségtől és karbantartástól. Superior, Kross, Radon, Wheeler ezeknek elég jó az ár-érték arányuk.
2015. márc. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell a gúnyolódás, segíteni próbálunk.

Lehet hogy te 150 alatt kerestél a Penny Lane-re, csak épp ami a képen szerepel az egy Baggy Sue és az 250 körüli.

Ez egyébként az az árkategória, amiben nagyon mellé nem tudsz nyúlni, mivel a vasak között sok különbség nincs: Shimano Altus, Acera, Alivio váltók (kvázi ugyanaz), alap Suntour villa, a maga a váz meg ezen az áron úgyis minden márkánál kínai katalógusváz, csak a festés más, de ha valami törik, akkor az úgysem az lesz.

Ha egyébként ár-érték arányt nézzük akkor én ezeket ajánlom:

[link]

[link]

29erek, úgyhogy aszfalton is kényelmesen lehet velük haladni (külső gumicsere ezen célra azért ajánlott). A tárcsafékük hidraulikus és nem mechanikus mint az általad linkelt KTM-eknek, ez mindenképpen pluszpont. Ha nagyon "márkás" vagy, akkor mellé a Cube még nagy névnek is számít, ráadásul a belső bowdenvezetése még egy nagyon elegáns megoldás is. Össz-vissz jóval többet kínálnak olcsóbban (amúgy a ktm-webshopon én ezeket 165-ért találtam meg).

2015. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, ezt viszont köszi:-)
2015. márc. 20. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!