Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A láthatósági mellény csak...

A láthatósági mellény csak ajánlott, vagy kötelező kerékpáros kiegészítő?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 7. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

városon kívül kötelező lenne de engem még egyszer sem állítottak meg pedig számtalanszor találkoztam rendőrrel

soha nem használok mellényt

2015. ápr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alex Fly ***** válasza:
78%

Lakott területen kívül éjjel és rossz látási viszonyok között kötelező.

Pontosabban a szabályzat fényvisszaverő ruházatot ír, ami nem feltétlenül a kukásmellényt jelenti...

2015. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Gugli: kresz.


(6)348 A kerékpárral éjszaka és korlátozott látási viszonyok között abban az esetben szabad közlekedni, ha a kerékpáron vagy a kerékpároson

a) előre fehér-, hátrafelé piros színű, folyamatos vagy villogó fényt adó lámpát és fényvisszaverőt helyeztek el, és

b) lakott területen kívül kerékpáros fényvisszaverő mellényt (ruházatot)

visel.

2015. ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5%
Attól függ a rendőr mennyire akar megbüntetni... A kressz előírna hogyan és mikor kell használni, viszont a köhém előírja, hogy mivel kell felszerelni a bringát mint járművet és ezeknek a felszereléseknek akkor is nálad kell lenniük, ha épp nem kell használnod.
2015. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Egon Noiro ***** válasza:
55%
Jól írjátok, kötelező bizonyos viszonyok között és én személy szerint ajánlom is. Láttam mennyivel messzebbről meg lehet látni autóból egy mellényt, mint egy átlagos hátsó lámpát, + nem csak egy irányban jelez. Ronda de hasznos. Sajnos szorítottak már le az útról azért mert (állítólag) nem vettek észre. Azóta használom a mellényt.
2015. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Alex Fly ***** válasza:
41%

Hogy hasznos lenne? Felveszem a mezt, télen rá egy softshell, így nem leszek csuromvizes a tekeréstől. Erre meg rájön egy lobogó, műanyag vacak, mintha egy nylonzacskót húznék magamra. Szellőzés nyista, legjobb út egy tüdőgyuszihoz...

Mellény max gyökkettővel, rövidtávon. Ami hasnos, az a mezen levő fényvisszaverő panel -vagy ugyanez a hátizsákon, ami amúgy is takarná a kukásmellényt...

2015. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Már megin a kukásmellény... Nem kukásmellény kell, hanem láthatósági öltözet és van mez is ami megfelel a célnak de megfelelő téli és nyári bringás öltözéket is lehet venni ám, nem csak a kukásmellény létezik a világon.
2015. ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Egon Noiro ***** válasza:
Sajnos én nem hobbi biciklista vagyok. Sokat használom és nem tudok kisebb vagyonokat szánni egy echte kerékpáros öltözetre. Viszont találtam egy hálós szerkezetű mellényt pár forintért. Hátizsákot nem hordok, mert annyira beizzad alatta a hátam, hogy ahogy leszállok, már meg is fáztam. Inkább vettem két táskát a csomagtartómra, azokon is van fényvisszaverő csík. A mellény elsősorban azért hordom, mert olcsósága mellett biztosítja, hogy körben minden irányból lássanak szélvédőmagasságban. Persze lehetne igényesebb felszerelésem is, de sötétben ugye minden tehén fekete... és ha nincs kivilágítva a marhát is elgázolják.
2015. ápr. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
7 vagyok soha nem használom (mert nem kell) és én úgy tudom hogy sötétben, és rossz látási viszonyok között kötelező .
2015. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!