Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért van ennyi igénytelen...

Miért van ennyi igénytelen kerékpáros?

Figyelt kérdés
Városban amikor megyek, szinte mindig találkozok olyannak, akinek sikít a lánca, olyan rossz hallani. Szerintem mióta megvették csak tekerik.
2015. ápr. 24. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Mert Magyarországon nem jókedvében jár bringával az emberek többsége,hanem mert az autó fenntartására vagy benzinre már nem telik,olyan szintű a csóróság és olyan alacsonyak a fizetések.Ezért előveszik szépen a sza/r kerékpárjukat,a busznál villamosnál ilyen időben jobb 5-15km-es körzetben.Majd ha itthon is európai fizetések lesznek-kb soha-akkor majd mindenki lesz olyan igényes,hogy jókedvében jár szép karbantartott igényes kerékpárral nem pedig kényszerből.
2015. ápr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Olajozni és néha lepucolni a bringát nem kerül semmibe.
2015. ápr. 24. 00:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi elég szegények vagyunk, de egy sikító lánctól frászt kapnék... Az igényes, szép, drága bringa más kérdés, de vannak alapdolgok.

De én is rengeteg borzalmas hangú lácot hallottam már, nem tudom, hogy bírja a tulaj.

2015. ápr. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van egy outim, amin ülve ha állok a jelzőnél és nekem merőlegesen áll a zebránál egy népes rétinéger család, csak imátkozni tudok, nehogy valamelyik megselytse mennyit ér... Van egy mtb-m amiről már próbáltak leszedni a 8 kerben... És van egy csörgő zörgő szándékosan rozsdásított munkába járós kb 5000-ret sem érő munkába járós gépem, amit nyugodt lélekkel hagyok kint a hipermarket előtt lezáratlanul már 4 éve... A kuzyának se kell...
2015. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb bringa (talán nem a teszkós minőgég) baromi sokáig bírja minimális karbantartás mellett is. Persze megtett kilométerektől is függ a dolog, de boltba eljárni, napi néhány kilométert menni a munkahelyre, ezt sok-sok évig bírják úgy is, hogy még a láncot sem olajozzák. Az emberek egy jó részét meg nem érdekli a csikorgás, cicergés stb. Amúgy szerintem ez nem feltétlenül pénz kérdése. Érdemes megnéz hogy pl. Amszterdamban milyen ótvar tanyabájkokon nyomják a legtöbben, pedig lenne pénzük csillvill bicajra meg karbantartása...
2015. ápr. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is nyikorog a fékem és koszos a bringa... de más baja nincs...

Terepkerékpáros vagyok és nem mosom le minden használat után, hisz a következő menet után ugyan olyan mocskos lesz... Ha valamit kell szerelni rajta megcsinálom... olajozom rendszeresen meg a telót fújogatom ápoló sprével stb... (azért takarítás is van főleg a hajtásláncon.)


Aki viszont nem sportolni használja nem fog vele foglalkozni csak ha már baj van vele. A másik meg ,hogy aki munkába jár vele stb. az jellemzően valami olcsóbb kerépárt használ, hogy kisebb legyen a veszteség ha ellopják... mert bizony ezzel is számolni kell.. mert a rendőrség szarik rá... csak a traffipaxaikra büszkék.... mást nem tudnak....(tisztelet a kivételnek, mert van az is)..

2015. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" a következő menet után ugyan olyan mocskos lesz.."

Ennyi erővel minek eszel, ha utána úgyis megéhezel.

2015. ápr. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Remek logika, de van aki nem szereti naponta lemosni a bicaját, mert felesleges. Elég a hajtásláncot folyamatosan karban tartani, a többit nem kell ugyanolyan rendszerességgel sikálni, kenni..
2015. ápr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
még soha életemben nem mpostam le bringát, a víz és a fém, nálam valahogy ütik egymást, a sár a vázra rászárad, aztán lekopik a láncról meg le kell törölgetni aztán olajozni...
2015. ápr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Wadmalac ***** válasza:

Nézd, olyan is van rengeteg, a ki két műszaki közt még hűtővizet sem ellenőriz az autójában. Az a tecsós bájk jóval kisebb érték, hát persze, hogy azt még jobban lexarják.

Ez az a szemlélet, hogy nulla költséggel vigyen el A-ból B-be, az 5 perc havi karbantartásra szánandó időt is beleértve a nullába.

Ők tolják be a teljesen szétesett, szétrohadt, leszakadt bowdenes, működőképes fék nélküli bringát a szervizbe, hogy "nem megy ez a xar", de csak akkor, amikor már tényleg moccanni sem képes szegény paci.

Van, aki becsüli és értékeli a tulajdonát, van, aki tojik bele, van, aki meg annyira nem ért hozzá, hogy meg sem fordul a fejében, hogy ezt illene ápolni is.

2015. ápr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!