Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicajt vennék. Havonta egyszer...

Bicajt vennék. Havonta egyszer szeretnék 50 km-t letekerni. Mi az az árkategória, aminél már viszonylag kényelmesen, biztonsággal megérkezek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 30. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennyi biciklizéshez lényegében bármi megfelel, talán még a nagyáruházi biciklik is. Ha kicsit igényesebb vagy, és új kerékpárt szeretnél, akkor se költs többet 60-80 ezernél.
2015. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Csak nem szeretnék a puszta közepén maradni, másrészt pedig egy 20-25ös tempót szeretnék tartani. Tehát 50 körül már találok megbízható bicajt?
2015. ápr. 30. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Én igaz sokkal többet tekerek, de a montimmal szintén csak 40-50km-tekerek havonta, télen annyit sem.

Egyértelműen fun-olni vettem a kecskét, de mégsem sajnáltam rá a pénzt 230ért vettem, egy merida big nine. Az a helyzet, hogy közlekedési eszközben nem szabad forintban gondolkodni, ha euróban számolsz belátható, hogy az a 230se valami csúcskategória... De jó eséllyel 10 év mulva is meg lesz funolásra.

2015. ápr. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy bicikli azért nem űrtechnika. Semmivel nem fogsz a puszta közepén maradni. Kivéve, ha defektet kapsz, de ennek kicsi a valószínűsége, ha ügyelsz a megfelelő guminyomásra, és nem hajtasz bele mondjuk üvegszilánkokba. Egy 20-30 ezer forintos használt biciklivel is szerezhetsz szép élményeket. De műhelyből vedd, mert ott általában nem árulnak vackot. Ha új, akkor 50-60 ezer körül kezdődik a minőségibb kategória (például Hauser, Gepida). A Decathlonnak is vannak olcsó, de vállalható minőségű kerékpárjai. Ha van a közeledben ilyen áruház, érdemes bemenni.
2015. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. ápr. 30. 12:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Erre a mennyiségre szerintem is bármi jó, és a 20-25 km/h tempó (síkon, aszfaltúton, ha nincs szél) a legtöbb kerékpárral komolyabb edzettség nélkül is tartható. Egy kifejezetten terepre való összteleszkópos vagy egy egyeneshát-citybike típussal azért már lehet húzósabb.


Én vennék egy teljesen merev vázas, 28-as kerekű V-fékes trekkinget, akár használtan (mondjuk 30-60 ezer között, attól függően, hogy új vagy használt). Pár apróságot feljavítanék rajta. A nyerget ki kell próbálni, ha kényelmetlennek találod több használat után is, akkor csere. Ilyen távra már nem jó a túl széles nyereg, hiába gondolnád, hogy az milyen jó kényelmes, mint egy fotel. Másrészt hasznos a jó defektvédett gumi, erre én sem sajnálnám a pénzt, mert nem szeretem a defektet.

2015. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!