Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Inkább U lakat, vagy láncos...

Inkább U lakat, vagy láncos lakat ad nagyobb biztonságot bringa kikötésnél?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok? Minden véleményre kíváncsi vagyok, például hogy ki szerint melyik típus a legmegbízhatóbb, olcsó, ám mégis hatásos zárak érdekelnének elsősorban. Esetleg mindenképp érdemes inkább 2 féle kerékpárzárral kikötni a bicajt?
2015. jún. 22. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Az U lakat a legjobb.
2015. jún. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
U lakat inkább.
2015. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bizonyos vastagság felett már csak fűrész vagy betonacélvágó jöhet szóba. Ha olyan helyen hagyod a bringát, ahol nyugodtan lehet fűrésszel mókolni... Pl egy lépcsőház földszintje, akkor legyen akármivel lezárva, le lehet fűrészelni. A betonacélvágó meg drága, de egy pillanat alatt átvág bármit, néhány bringa behozhatna az árát... Szóval nem az a kérdés, hogy mivel lakatolsz, hanem, hogy hol és mennyi ideig...

No meg az is fontos kérdés, hogy akarsz e magaddal cipelni például egy 5-7kg-os láncköteget.

2015. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) Hááát.. Úgy gondoltam, hogyha például 5-6 órára kint hagynám egy bicajra leselkedőkkel "teli" utcán, akkor melyik védené meg nagyobb valószínűséggel a biciklimet.:)
2015. jún. 22. 23:39
 5/9 anonim ***** válasza:
5-6 óra alatt még egy szellemi fogyatékos is elvág bármit.
2015. jún. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel tisztában vagyok, csak úgy gondoltam, hogy ránézésre melyik lakattípus rettenthetné el jobban a próbálkozni vágyókat.:)
2015. jún. 23. 16:47
 7/9 Dreigang ***** válasza:
Nagyban attól függ, hogy hol hagyod és mennyi időre. Aztán attól is, hogy milyen a gép, van-e mellette könnyebb zsákmánynak való. A lakat "U", collstok , vagy láncos. A legkevésbé vágható a négyszöges brutál lánc és egy príma lakat kombó, mert vágás közben nehezen rögzíthető. Ez persze marha nehéz is általában, cipelgetősnek inkább felejtős, max. otthagyósnak. Lépcsőházban bármit visznek este, pláne, ha eldugott helyen van. A lakat ár is egy szempont, bár nálam annó a lakat többe került, mint a gép forgalmi értéke, mégsem bántam meg, valahogy sz@r lett volna, ha meglovasítják a saját restaurált veterán lovamat.
2015. jún. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dreigang ***** válasza:
...és ha mindig máshol kötsz és gyakran, akkor lényeges a használati kényelem. A súly és a lakathossz sajnos együtt növekszik, ha minél több helyen (fa, oszlop, hogy a nagyobb átmérőjűeket is átérje) használnád. Kiegészítő lakatnak az első kerék vázhoz rögzítésére használok néha egy legrövidebb "U"-t, vagyis a hátsó vázháromszögön át egy hosszabb kell, nálam 90-es collstok működik 6 éve nyúzva. Azt is nézd meg alaposan, mihez lakatolsz, pl. oszlop kihúzható-e az aszfaltlikjából stb..
2015. jún. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen.:) Én is így vagyok vele. Az elmúlt 1-2 hétben fejeztem be a bicóm festését, alakítgatását, felszerelését, és még tervbe van rá 1-2 dolog. A szívemhez nőtt, ezért is nehezményezném, ha meglovasítanák.. Viszont én mindennapi kikötésre gondoltam.. Így az extra nehéz lakatok kilőve, nem bír annyit az én leány erőm.:) A nyílt utcán maximum 2-3 órára hagynám magára, akkor is alkalmankénti figyelgetéssel, mert biza van olyan ismerősöm, akinél sajnos sem a lépcsőházban, sem a pincében nem fér el. Ha beugrok valahova mondjuk fél órára fényes nappal, nem hiszem, hogy mondjuk egy U (pl Citadel vagy Spyral vagy Velotech) lakat, illetve egy láncos lakat (pl Asus catena 685/75) kombó ne lenne elég.. Anyagiak miatt nem tehetem meg, hogy 15-20 ezret adjak ki egy lakatra, ezért gondoltam, hogy két típussal kellene egyszerre kikötnöm, amik ugyan nem tízen ezres kategóriásak lennének, de akkor is a masszívabb, jobb minőségűek közül vennék. Valószínűleg ez a megoldás lesz számomra a nyerő.:)
2015. jún. 24. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!