Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez az ötlet vérzik bármilyen...

Ez az ötlet vérzik bármilyen sebből? (kerékpárépítés, kormánycsapágy)

Figyelt kérdés

Szóval, kerékpárépítésre (inkább átalakításra) adtam a fejem, de kormánycsapágy környékén elakadtam. Egyszer már szétszedtem és összeraktam a bicót, de a kormánycsapágy és monoblokk még mindig nem az én asztalom :D


Szóval azt a kis kupakot nem tudom levenni (szétrohadt a sok esőtől és elforog benne az imbusz), amit a villába csavarozol bele (kormányszár fölött), és összehúzza neked az egészet. Ezért nem tudom újra szétszedni, lemérni és megnézni, de 95%ig biztos vagyok benne, hogy 1,125 inches és aheades, intergált csapágyas és a váz nyakába illeszkedik.


Ha beviszem egy szerelőhöz a vázat és a villát azzal, hogy a villát vágja ki belőle és cserélje ki a kormánycsapágyat, van bármi további alkatrész a környéken, ami miatt kompatibilitási gond lehet? Vagy csak egy egy+nyolcados villa, azt méretre vágni, illetve majd abba beleütni azt a kis akármit a villába és összehúzni a villát/vázat/csapágyakat? Utóbbi az én elméletem. Jól tudom? Ez így működőképes ötlet? :D


Esetleg bármi más, amiről tudnom kellene?


2015. jún. 24. 19:57
 1/4 tothp ***** válasza:

kicsit zavaros, de megpróbálom kibogozni

Ha valóban "a-head":

kétféle csavarnak kell rajta lenni: egy felül, a villa tengelyvonalában. ez igazán csak összeszereléskor tart, egyébként pedig tartja a kupakot.


De kell ott lenni csavarnak oldalt is, ami mint egy bilincset, rászorítja a kormányfejet a villa nyakára.


A következőket tedd: a felső csavar fejét simán fúrd le(egy kellően nagy fúróval addig told, mig a fejrész le nem esik) kis gyakorlatot igényel.

Ha ez megvan a kupaknak le kell jönnie, mintha a csavart rendesen kicsavartad volna.

az oldalsó csavart(csavarokat) lazítsd fel. már lent is van a kormányfejed. A lefúrt csavar szára benne van egy kis csillagszerű lemezkében. azt óvatosan(ha elfér) a villaszárban told ki a másik oldalon. vagy fordítsd keresztbe a csőben és akkor felfelé is ki tudod húzni.


Ha csak egy csavaros a cucc, akkor az sima régi diós megoldás. Ha az összerohadt, az macerásabb.



A következőt tedd:

2015. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
vagy még mielőtt fúróhoz nyúlnál, fúj be mindent alaposan wd40-el, várd ki amíg beissza, aztán fújd be megint, és próbáld meg szétcsavarozni, az esetek nagy többségében megoldja az ilyen problémákat.
2015. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

fúróm sajnos nincs, a csavar pedig kb kör, nem is imbusz, de azért valamit megpróbálok kezdeni vele.


a kormánycsapágyat amúgy is elvinném szerelőhöz. utána következő részeket meg tudjátok válaszolni?


van bármi további alkatrész a környéken, ami miatt kompatibilitási gond lehet? Vagy csak egy egy+nyolcados villa, azt méretre vágni, illetve majd abba beleütni azt a kis akármit a villába és összehúzni a villát/vázat/csapágyakat?

2015. jún. 24. 23:39
 4/4 A kérdező kommentje:
persze köszi az eddigi válaszokat, és igen, pont úgy néz ki ahogy az első leírta :)
2015. jún. 25. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!