Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpárosok! Titeket is...

Kerékpárosok! Titeket is dudáltak le már kamionosok, és nem értettétek, hogy miért?

Figyelt kérdés

Ma esett meg velem, előzött egy kamionos, és rámdudált. Egy jó 30 km múlva megint egy szembejövő, ekkor elgondolkodtam, hogy mi lehet a bajuk velem, mert lehet azon az úton kerékpározni.

Mikor hazaértem, és veszem le a bukómat, látom hogy rajta ül egy sirály. Hát ez lehetett.


2015. jún. 25. 20:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lakott területen kívül anyósülésről már ordított rám egy majomoid. De tudtam miért volt, hogy rám ijesszen. Aztán beértem a következő faluba, ahol felismertem a terepjárót, mert a rendszámára is emlékeztem. Megvártam míg kijönnek a kocsmából, majd az üvöltő King Kong is beült az anyósülésre. Odahajtottam, közel hajoltam a füléhez és amekkorát bírtam, hosszan beleüvöltöttem. Szólni sem tudott, de felismert és tudta miért volt.
2015. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előttem bringázó lányra sörös üveget dobott kamionos. A sisak az életét mentette meg, de így is vérzett a feje.


Szlovák határról tekertem haza, és az összes kamionos kikerült. Amikor Pest city területén tekertem csak egy taxis dudált rám és szorított le.


Veszprém falván egy bringás jött nekem tilosból és lökött fel, majd amikor kérdőre vontam arcon köpött és eltekert tovább a tilosba.



NEM a jármű határozza meg, ki nem való a közlekedésbe. Csak sajnos még a szociopata viselkedésre nincs traffipax. Aki tajgetosz negatív, az bárhol és bármilyen járművel tud kárt okozni.

2015. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Borosta2 válasza:
Ez eddig egy dolog, de most a másik oldal mint autós: (nem szoktam ok nélkül ledudálni senkit, de van egy dolog ami kiakaszt): Amikor ott megy az út mellett a kijelölt kerékpár út akkor azért én is rájuk nyomom,mert engem zavar amikor dombon felfele tekernek (persze ilyenkor még egymás mellett is hogy ha jönnek szembe meg ne előzhessem őket) más esetekben nincs nagyon bajom senkivel de ez tényleg zavaró.
2015. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es, tajgetosz pozitívot szerettél volna írni szerintem. Nem mintha életbevágó probléma lenne :P
2015. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Égnek áll a hajam attól, amiket írtok. Mondjuk én keveset biciklizek, komolyabb országúton sosem, kamionossal sosem találkozom biciklisként, engem nem dudál le senki.

Viszont egy csapat bicajos iszonyatos ordítozást csapott a minap, amikor balra akartam fordulni s jóelőre jeleztem. Hogy miattam ők most mindjárt összetörnek és miért nem nézek hátra (először szoktam jelezni, aztán, kanyarodás előtt nézegetni, nehéz visszapillantó nélkül, amúgy az is volt, de leszereltem, mert nehéz rendesen belenézni. fejjel+testtel fordulni pedig nem tudok könnyen, elég azt egyszer is)... Autóval is kitesszük az indexet, de ez még nem jelenti azt, hogy azonnal, nézelődés nélkül hirtelen lefordulunk, főleg, ha a kereszteződéshez még oda se értünk... Ki is akartam írni egy kérdést, hogy most én rosszul csináltam valamit? Mert nem értem. Az én szempontomból nem is volt semmi gond, a jelzés után azonnal kiderült, ki van mögöttem, s rég elmentek, mire elkezdtem befordulni az utcába, sokkal gyorsabban mentek nálam :) Pont ezért jelzek jóelőre, hogy a gyorsabbak elhúzhassanak, nekem OK volt minden, csak ők kaptak kicsit frászt. Pedig szerintem egy falu közepén ennél hirtelenebb esetek is történnek, kutya, gyerek, miegymás, biciklivel megállni pedig talán annyira nem extrém dolog, ha minden kötél szakad.


Az előzés még teljesen OK dolog, ha dudál, hát dudál. Engem egyszer konkrétan tolt egy teherautós, amikor motorral voltam s akármilyen lassan mentem, nem előzött meg (elhúzni pedig csak 2 falu közt tudtam, de beért, mert nem lassított a falvakban, én pedig NEM megyek végig egy lakott területen 70-nel, csak egyszer, amikor egy kamionos eszetlenül közel jött hozzám és féltettem az életemet, viszont üres, egész biztonságos volt az út).


Nem minden közelekedőt tudok megérteni. Én igyekszem rendesen viselkedni, lehúzódni, ha kell, mindig jelzek, amikor kell, meg minden. Motorral pedig elengedem, aki gyorsabb, de ha nem tud előzni, felveszem a nekem még épp biztonságos tempót. De ez nem mindenkinek elég. Ez van. Fő, hogy a mi lelkiismeretünk tiszta, csak ott ne maradjunk valami barom miatt.

2015. jún. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!