Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Városi kerékpárosok! Titeket...

Városi kerékpárosok! Titeket is zavarnak a gyalogosok?

Figyelt kérdés

Minden közlekedő a kerékpárosokat szidja állandóan. Ez nekem alapból rosszul esik, mert egyoldalú. Ez egy dühöngő kérdés, mert idén három hete vettem elő a bringát, párszor használtam, már ideges vagyok. Ha lenne kamerára pénzem, kameráznék...


Ráadásul ha "kell" legrosszabb kategóriát választani, a gyalogos az.

Másik gyalogosként is zavarnak sokszor.

De bringásként...

Bringaút, zöldterület, járda. A bringaúton gyalogol. Hol máshol.

Ez eddig OK, ha jól esik neki.

De nem a szélén megy, hanem a közepén vagy egy darabig a szélén majd az ember elé lép. Mikor már azt hinném, hogy szépen kikerülöm, egyikünknek se lesz baja, se nem kell lépésben mennem mellette, amikor kilép elém.

Keresztezik a bringautat úgy, hogy nem néznek körbe. Persze gyök kettővel keresztezik.

Közös szakaszon - ahol el van választva a kerékpárút -, tudtommal 20 km/h-val lehet menni KRESZ szerint. 4-en mennek egymás mellett, a bringaúton kóvályognak hatalmas szatyrokkal.

Majd mikor én megyek a Ferencváros kocsiszín mellett a senkiföldjén a járdán a bringaút helyett, mert az aszfalton és nem térköves, a többszáz méter hosszú szakasz egyetlen gyalogosa - akit messze kikerülök - beszól nekem.


A gyalogosok nincsenek tekintettel a bringásokra, kicsit sem gondolnak abba bele, hogy ha előttünk kóvályog, egyrészt balesetveszélyes és lehet mi sérülünk, ők nem. Másrészt olyan érzés, mintha mi kóvályognánk a buszuk, villamosuk, személyautójuk előtt.

Másrészt a gyalogosok egymásra sincsenek tekintettel.


Bezzeg rögtön rossz bringás, mert átmegy a piroson. Igen, ha nem jön autó, át. A gyalogos is.

Igen néhány idétlen az autók előtt is átmegy. A gyalogos is.

Nem kellene általánosítani a pár kedves bringás alapján, akik a Rákóczi út járdáján rodeóznak.


2015. márc. 10. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Csengőd nincs?
2015. márc. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarnak,mert zene van a fülemben - pont lesz.rom, hogy mit makognak. :)
2015. márc. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kovpet ***** válasza:
100%
Engem nem a gyalogosok zavarnak, hanem az idióták. A gyalogos idióták, a bicajos idióták, a motoros idióták és az autós idióták egyaránt.
2015. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kerékpárúton előttted csalinkázik a gyalogos, akkor csengetsz. Ha udvarias vagy, akkor kellő távolságból. Ha kevésbé, akkor olyan közel, hogy épp csak félre tud ugrani. Ha csengetsz és nem húzódik félre, akkor lassan rámész és az oldalába tolod a kormányszarvat (ez kiváló alkalmat ad a kvrvaanyázásra is, remek közösség építő alkalom)

Ha szemből jönnek a kerékpárúton a gyalogosok és a csengetés, szemkontaktus ellenére nem húzódnak le, akkor lassítás nélkül közibük hajtasz (kormányszarvas monti a megfelelő jármű ilyenkor)

Ez részemről nem fotelfilozófia, én így járok el.

2015. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket én is utálom. De az olyan autósokat is, akik úgy gondolják, a biciklisre nem vonatkozik a KRESZ, úgyhogy nekünk soha nem kell elsőbbséget adniuk, még akkor sem, ha ki is van rakva az elsőbbségadó tábla. Meg az olyan bicikliseket is, akik nem ismerik a jobbkéz szabályt, és miközben én a jobb oldalon megyek, jön velem szembe (!) biciklivel, és még csak ki sem tér, úgyhogy nekem kell az utolsó pillanatban félrerántani a kormányt és balról kikerülni az idiótát. De ennél már csak az a rosszabb, amikor az utolsó másodpercben ő is észbekap, és egyszerre akarunk kerülni, aztán összeütközünk... és a végén persze mindig az ilyeneknek áll feljebb, akik nem képesek normálisan közlekedni.
2015. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
engem is nagyon zavarnak.. a jól megszokott belvárosi körömet újítanom kellett az idióták miatt egy olyanra ami nagyban elkerüli a várost. Sokszor volt olyan hogy elmentem pár fogyatékos mellett és beszólogattak vagy megijesztettek vagy egyszer még nekem is jöttek meg ilyesmik és ez nagyon idegesítő
2015. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem csak én vagyok így ezzel. Ha pedig rájuk csengetek, akkor még ők vannak felháborodva. De kerékpárosok között is van taplő, az, amelyik teszi magát, megelőz az egyszemélyes, egyirányú kerékpárúton, aztán lelassul előtted, mert a telefonját baszkurálja.
2021. febr. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!