Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék főként városban, de...

Szeretnék főként városban, de terepviszonyok között is könnyen használható biciklit. Hol és milyet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Ha lehet legyen tartós, könnyű és nehezen ellopható. Keret kb. 60k körül lenne, de nagyon jó állapotban levő használt bicaj is megtenné.. Van erre esély? Hol érdemes keresgélni? Milyen kulcsszavak alapján keressek? Biciklivel kapcsolatban mire érdemes figyelni?

2015. jún. 28. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

60-ért remek használt bringákat lehet kapni a Bikemag vagy a Testbike aprójában. Újat ennyiért nemigen fogsz találni.

Neked valószínűleg cross/cross trekking bicaj kellene. A Gepida, Kelly's, CTM, Btwin márkák tipikusan jó ár-éték arányúak.

Azt viszont senki nem tudja garantálni, hogy nem lopják el, de egy (vagy kettő) jó minőségű zár jelentősen csökkenti az esélyét.

2015. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

bolha.testbike.hu

jofogas.hu

vatera.hu

Facebook.com


nehezen ellopható??? Ezt mégis hogy gondoltad?

2015. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"nehezen ellopható"

Ezen és is röhögtem :)) Vedd le a nyeregcsövet és öntsd ki ólommal, akkor majd nehezen szalad vele a tolvaj.

2015. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!


#2-es, #3-as

Nehezen ellopható alatt arra gondoltam, hogy az ülés/kerekek stb., egyéb tartozékok leszerelése semmiképp sem egy fogantyú elforgatását igényelje, hanem minimum villáskulcsokat, csavarkulcsokat, azzal a tolvajok kevésbé szoktak vacakolni..

Még mindig ennyire nevetséges?

2015. jún. 28. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés tolvajnak éri meg alkatrészenként bringát lopni.


Inkább érdemes nem annyira drágának kinézőt venni. Valóban trekking/cross trekking kéne neked, ha többet használnád városban, akkor az előbbi, ha vadabb terepen is akarod használni, akkor az utóbbi.


Én azt csináltam, hogy vettem egy olcsó, idősebb, de megbízható gyártmányú használtat, és aztán lecseréltem rajta kb. az összes szereléket jobbra. (Fékek, felnik, gumik, lámpák mind kukába való ócskaság volt. A váltó maradt, az egész jó rajta.) A nyereggel-kormánnyal mázlim volt, az kényelmes.


Megvettem 23-ért, aztán ráköltöttem még kb. ugyanennyit és lett egy baromi jó és szép bringám viszonylag olcsón, aminek viszont a legtöbb tolvaj ki nem szúrná az értékét. Mindemellé egy jó ABUS lánc, és egész Budapesten nyugodtan lakatolom. Meg mondjuk van az a genya szabály, hogy lakatolj úgy, hogy legyen egy, a tiednél drágábbnak kinéző bicikli a láthatáron gyengébb zárral...


Amire még érdemes figyelned: mindenképp próbáld ki, ülj rá, mielőtt megveszed. Ha alapból nem kényelmes semennyire, akkor hiába építgeted, nem lesz az. A vázcsövek alsó felületét érdemes csekkolni, van-e horpadás, lepattogzás, repedés, meg hogy szemre a bringa nem ferdült, deformálódott-e, használtaknál elég gáz, ha kifogsz egy balesetes vázat.

2015. jún. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A gyorszár a te életed könnyíti meg, viszont erősen ajánlom a két zár használatát, amikkel a két kereket is megfogod.
2015. jún. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!