Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a baj a hátsó váltómmal?...

Mi a baj a hátsó váltómmal? 8-asból 7-esbe nem vált, mert túl laza a bovden,1-esnél viszont már leesik hátra, mert túl feszes.

Figyelt kérdés
Shimano SLX Bovden feszességén kívül érdemes lenne valamit állítani? Nagyobb fokozatnál nagyobb feszesség, kisebb fokozatnál (nagyobb áttételnél) meg kisebb feszesség kéne.

2015. júl. 1. 18:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondanom csak találgatás, nekem így lenne logikus. :) Igazából fogalmam sincs mi lehet a baj.
2015. júl. 1. 18:26
 2/19 anonim ***** válasza:

nekem is slx-em van, gyárilag acera váltókarok voltak és szinte ugyan ez a probléma akkor oldódott meg, mikor lecseréltem a váltókarokat slx-re.

viszont azt állítsd be mindenképpen a váltón, hogy ne tudjon 1-esnél leesni hátra a lánc, mert ha addig hátra tudod húzni a váltót, könnyedén a küllők közt végezheti.

2015. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Elől is SLX van, és eredetileg nem volt ilyen problémám vele. Előre "gyárilag" összeszerelt kerékpár, ennél fogva az alkatrészek biztosan kompatibilisek egymással.


Most 7 sebességgel tudom használni viszonylag normálisan, 1-est kihagyva.

2015. júl. 1. 18:35
 4/19 A kérdező kommentje:
de nem sokára biciklitúrára megyünk, így jó lenne, ha mind a 8 használható lenne hátul. :)
2015. júl. 1. 18:36
 5/19 anonim ***** válasza:
csak be kell állítani a hátsó váltó végállásait.
2015. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

2 kis csavar a hátsó váltón...

mellékesen ha elől 1-esbe vagy hátul nem teheted 8-ba

ha elől 3-sba van akkor meg 1-esbe..

2015. júl. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző írta, a végleteket nem jó használni.
2015. júl. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha korábban normálisan működött, akkor valami nagy gebasz van, hogyha elállítódott. Magától nem szokott csak úgy ennyire elb**szódni.

Mit csináltál vele előtte?

2015. júl. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Persze, nem feszítem keresztbe a láncot. :) Csavarokat megnézem, köszönöm a tippeket.
2015. júl. 1. 19:28
 10/19 A kérdező kommentje:
#8 Nem csináltam vele semmit, de két év alatt elég sokat használtam. Ettől függetlenül én sem értem, hogy miért állítódott át.
2015. júl. 1. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!