Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a baj a hátsó váltómmal?...

Mi a baj a hátsó váltómmal? 8-asból 7-esbe nem vált, mert túl laza a bovden,1-esnél viszont már leesik hátra, mert túl feszes.

Figyelt kérdés
Shimano SLX Bovden feszességén kívül érdemes lenne valamit állítani? Nagyobb fokozatnál nagyobb feszesség, kisebb fokozatnál (nagyobb áttételnél) meg kisebb feszesség kéne.

2015. júl. 1. 18:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá, akkor állítsd be, ha nem, akkor meg te is tudod -> szerviz.
2015. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 tothp ***** válasza:

esetleg kivetted a kereket, és nem pont ugyanoda esett, mikor visszatetted. bár annak más jele is lenne.


Két csavarral állíts végállást, ha ez megvan, állítsd úgy a bowdent, hogy alsó állásban "egyenes" legyen de ne feszes. aztán jöhet a finomhangolás a váltón, vagy a fékkarnál.(általában mindkét helyen van, de a váltónál biztos)

2015. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Alex Fly ***** válasza:
Esetleg érdemes lecsekkolni, nem szorul-e valahol a bowden.
2015. júl. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt cikket (igaz nem konkrétan az slx-ről szól):

[link]

2015. júl. 2. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Wadmalac ***** válasza:
A legvalószínűbb tipp, hogy a kerék kivételénél a tengelyről egy alátét átkerült a menetirány szerinti jobbról a bal oldalra, vagy a hátsó villa jobb papucsánál papucson belül volt, most meg kívül van, az anya alatt. Az saccperkábé egy fokozattal balra tolja a váltópozíciókat a sorhoz képest és akkor pont így viselkedik.
2015. júl. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűen megnyúlott a bovden.
2015. júl. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Wadmalac ***** válasza:

"vagy egyszerűen megnyúlott a bovden."

Én úgy értettem, bal oldalt (1-es, legnagyobb) lánckeréknél túlvált, jobbra (legalsó fokozatok) meg nem megy végig. Ez éppen túl feszesnek tűnne, ha nem írta volna, hogy laza.

Ezért gondoltam a pozíció eltolódására, ami csak a kerék eltolódásával lehetséges (vagy megütött váltó, elgörbült váltópapucs esetén).

2015. júl. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Igaza van Wadmalacnak :) enis igy jartam,mikor rosszul raktam vissza az alatetet,csak en meg hatra se tudtam tekerni,ezert hetekig ugy jartam,hogy nem szoritottam be hatul jobb oldalt a kereket teljesen :DDDDD majd elvittem beallitatni a valtot (1000 ft) ert megcsinaljak kb akarhol,vagyis itt kulfoldon atszamolva kb annyi,es nem kell vele szenvedni.. akkor mondta a szerelo,hogy tudtam e rola,hogy a hatso kerekem nem volt beszoritva?:DDD
2015. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyelőre még nem foglalkoztam vele, túrát átvészeltem 3-4 sebességgel hátul. Ha lesz egy kis szabadidőm, nekiállok a leírtak és a cikkben olvasottak alapján. :)
2015. júl. 9. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!