Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rosszat tesz az ember a...

Rosszat tesz az ember a szervezetével, ha hőségben, tűző napon biciklizik egy hosszabb távot?

Figyelt kérdés
Ha visz innivalót amit igyon közben, és sapkában van.
2015. júl. 5. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Attol függ, mennyire vagy edzett. Szomszéd bácsi mar 10-es atlaggal 1 km utan meghalna, nekem megy 2 ora non-stop 33-as atlaggal, contador pedig leteker 200 km-t ennél meleg időben is 40+ atlaggal, 150-es pulzussal...
2015. júl. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Edzettségi szint, kor, egészségi állapot függő. Nem tesz rosszat, ha ésszel csinálja az ember. A sapkát nem árt néha bevizezni, folyadékot dupláját inni a megszokottnak. kényelmes tempó, néha 5-10 perc pihi egy árnyékos helyen.

És figyelni a test reakcióit, ha valami nincs rendben azonnal pihi.

2015. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Elozo jol mondja... Ha erzed h faradsz mindenkepp allj meg, ilyen melegben en se szoktam erezni, hogy nagyon meg van terhelve tekeres kozvben a szervezetem. Mindig azt szoktam gondolni, hogy olyan 170 korul lehet a pulzusum, de amikor ranezek az orara akkor gyakran mutat 190-et, 200-at.
2015. júl. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Bár futó vagyok, és nem kerékpáros, de a válasz egyértelműen igen.


A kánikula és a tűző nap együttese semmiképpen nem egészséges, a sapka, a fényvédő krém és ruházat, a bőséges folyadék bevitel az alap ilyen körülmények között, de a tapasztalat az, hogy bármennyi folyadékot viszel be, nem tudod teljesen elkerülni a kiszáradást.


Ehhez jön az előző által említett pulzus probléma, nekem 210-ig is elszalad kánikulában, miközben gyök2-vel haladok, és sima időjárásban ha akarom sem tudom 198 fölé pumpálni (max pulzus mérésnél pl).

A magas pulzus annak köszönhető, hogy túlmelegszik a tested, és a szervezet beveti az utolsó eszközeit a hűtésre, de ez már az a fázis, amikor nem az egészséggel foglalkozik, hanem azzal, hogy valahogy csökkenjen a baj (kb, mint amikor a tűzoltók előveszik a baltát... a tüzet megfékezik, de nem kevés kárt okoznak közben).


Egy verseny miatt az ember persze bevállalja ezeket a kockázatokat, de az edzéseket próbáld meg a reggeli/esti órákra sűríteni, a kánikulában edzéssel gyakran nem fejlődést, hanem csak egészségkárosodást ér el az ember.

2015. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
én 9 után szoktam 1-2 ig mármint este
2015. júl. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

simál lehet bringázni, viszont pár dolgot megjegyeznék, amit eddig a többiek nem mondtak.

Ha kulacsban viszed a vázon a vizet, ilyen időben megmelegszik benne a víz, főleg ha sötét színű a kulacs.

Ha úgy érzed, kimelegedtél, mindenképpen állj meg, de soha ne a napon... mindig árnyékban... ha nincs más, akkor az első fa árnyékában, még ha gazos is a placc, az életed múlhat rajta, hogy lehűlj... ha van elég vized, még ha már hugymeleg is, érdemes ilyenkor a felsőtestedet bedörzsölni vízzel, mert a párolgó víz lehűt.

én ilyen időben max 50km-t tekerek, de az alatt elfogy 4-5 liter víz...

mindenképpen érdemes izotóniás italt is vinni, mert rengeteg elektrolitot is veszítünk ilyenkor, aminek fokozott vízfogyasztás mellett, akár vízmérgezés is lehet a következménye.

A legrosszabb, hogy kánikulában sok esetben nem tudjuk megállapítani, ha leesik a cukrunk, szóval mindenképpen legyen nálad egy kis szénhidrát is.

2015. júl. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Hosszabb táv mit jelent? 100+km? Mert ott egy sapka már kevés lesz :) Én kánikulában nagyobb tekerésen hosszú ujjú fehét inget és világos hosszú nadrágot hordok ilyenkor és szélesebb peremű fehér kalapot, nyilván ezeket érdemes valami könnyebb szellősebb anyagból választani. Ha nem vagy napimádó vagy néger, és nem védekezel, akkor pár óra alatt durván helyreteszi a bőröd a Nap. Tudom, van napolaj, de nekem a felöltözés jobban beválik. Sok folyadékot viszek, pl. 4x1,5 liter. Érdemes olyat választani, ami húgymelegen is jó, pl tea. Figyelembe kell venni, hogy vasárnap nem biztos, hogy találsz kisboltot és marad az X falu klórozott kútvize, amitől helyből kiokádod a beled. Érdemes több pihenőt beiktatni, mint nem-kánikulában, szóval csak öregesen, nyugisan :) Ha úgy érzed, hogy jól bírod és remekül repesztesz, akkor is célszerű lazábbra venni a tempót, mert ha nem ismered a teljesítóképességed, akkor eljutsz odáig, hogy egyáltalán nem tudsz továbbmenni, szó szerint. Ha van a túraterületen vasútállomás, az jó, mert ha besokallsz, akkor is haza tudsz menni. És természetesen időnként csipegetni ahogy máskor is, ha már mardos az éhség, az nagyon kínos... Persze ezek részemről csak tapasztalat-megosztások, még csak nem is ajánlások :)
2015. júl. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én imádok kánikulában biciklizni, rengetegszer mentem már 100-200 km-es távokat ilyen időben, és soha semmi bajom nem lett. Igaz, a vízfogyasztásom az közben felér egy tűzoltókocsiéval.
2015. júl. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Sün Integré"


nézd, valahol ez is olyan, mint a dohányzás. mindenki azt gondolja, hogy neki nem ár, hány és hány cigit szívott már el, és semmi baja, még csak nem is köhög... aztán egy nap rájön, hogy tévedett

2015. júl. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9-es, miért is? Mindenki úgy rinyál az országban, mintha a világvége jött volna el, közben meg nagyon sok olyan hely van a világon, ahol a mostani meleg kifejezetten enyhe időnek számít. Olyan helyek, ahol tavasszal meg ősszel van ilyen idő, nyáron meg minden áldott nap SOKKAL melegebb van, mint most Magyarországon. És lám, ott is élnek és sportolnak emberek.
2015. júl. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!