Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rosszat tesz az ember a...

Rosszat tesz az ember a szervezetével, ha hőségben, tűző napon biciklizik egy hosszabb távot?

Figyelt kérdés
Ha visz innivalót amit igyon közben, és sapkában van.
2015. júl. 5. 13:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

És az olyan helyeken (tudom, éltem olyan helyen) az emberek hajnalban járnak edzeni, nem a kánikula idején.

Nem a legnagyobb 10-16 óra közötti időben látod a kocogókat a bringásokat, hanem hajnali 5-kor, meg naplemente után (főleg tengerparti részeken, ahol naplemente után a gyorsan normalizálódik a hőmérséklet, és a szél is sokat javít a közérzeten).


Menj el egyszer egy olyan országban, ahol nem évi 10-20 napnyi kánikula van, ott bizony nagyon tisztelik a napot, eszükbe nem jut a hőségben erőltetni magukat, pontosan tudják, hogy melyik napszak alkalmas rá (igaz, cserébe este 10-kor még végzik az útfelújítást és nem tudsz aludni, mert akkor bír megmaradni a melós is a szerszám mellett :))

2015. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ebből a 100-200km-ből, meg a mértéktelen vízfogyasztásból látszik, hogy kamuzol..
2015. júl. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

11-es, láttam már útépítő munkásokat 50 fokban melózni a Szaharában. Igazán meleg helyeken reggel 7-kor van olyan meleg, mint nálunk kora délután. Az emberi szervezet sokkal többet kibír, mint ahogy egyesek gondolják. Őseinkkel mi történt volna a szavannán, ha nem tudnak futni a déli napon?


12-es, te meg aztán egy komoly fizikum lehetsz, ha nem tudod elképzelni, hogy valaki kánikulában biciklitúrázni tud menni. És rendszeresen látok olyanokat is, akik engem még állva hagynak. Nőj fel.

2015. júl. 7. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Az emberi szervezet sokkal többet kibír, mint ahogy egyesek gondolják"


Mennyi is az átlag életkora azoknak a melósoknak a szaharában? 30 év? 35 év?


35+ fokban a napon aktívan sportolni még a legedzettebb fizikumot is megviseli, átlagemberre konkrétan veszélyes. A szervezet nem tud olyan gyorsan hidratálni, mint ahogy ilyen körülmények között veszted a vizet és a sót... 5-6 liter víz megivása után pár óra alatt amúgy is olyan elektrolit zavar lép fel a szervezetben pár alkalom után, hogy csak na. A vese és egyéb szervek terheltségéről ne is beszéljünk (pl. a dehidratáció során sűrűsödik a vér, amit sokkal nehezebb a szívnek pumpálni, csak, hogy egyet mondjak)

2015. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Sün Integré mielőtt ekkorát kamuzol, olvass utána, mi az a vízmérgezés...
2015. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
nem mertem felhozni a vízmérgezést témát, mert már többször megkaptam, hogy ilyen nem is létezik, de igen, aki töltött már testmozgással sok órát a szabadban kánikula idején, miközben hordószám dönti magába a vizet, az beleszaladhat
2015. júl. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

70%, miért, milyen hihetetlen vízfogyasztást említettem én? Te lovagolsz ezen a témán. Egyébként meglehetős röhej ez a kamuzásduma, te tényleg nem hiszed el, hogy ebben a melegben lehet biciklizni? Nézz már ki holnap egy bringaútra, te szerencsétlen gyógyegér!


82%, USA hadseregének a sivatagban szolgáló katonáinál emlékeim szerint 12 liter víz a napi fejadag, nekik nyilván nem írnak elő mérgező mennyiséget, szóval kXrva sokat meg lehet ám inni anélkül, hogy vízmérgezést kapna az ember. Pláne ha még hülye sem vagy, és sót is fogyasztasz közben.

2015. júl. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Jót nem tesz, nagyon nagy a kockázata, hogy valamelyikőtök rosszul lessz. Ha mégis, akkor mindenképpen vigyél rengeteg vizet(nem csak inni, hanem hajra locsolni, pólót vizezni, stb...).
2015. júl. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!