Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen időközönként érdemes...

Milyen időközönként érdemes lecserélni a gumikat?

Figyelt kérdés

Kb 8-9 éves a bringám, és még az eredeti kerék van rajta, CST külső.


Volt, hogy hosszabb ideig nem használtam, de összességében benne van olyan 1000 km. Idén jó sokat mentem vele, napi szinten 25 km.

Sötét, hűvös helyen tárolom.

Találtam egy boltot, ahol elég jó áron van a Continental gumi, amit kinéztem év elején.


De ha amúgy semmi baja keréknek, akkor is érdemes lecserélni?


2015. júl. 22. 13:00
 1/6 kovpet ***** válasza:

Ha nem repedezett, akkor én nem cserélném.

Nekem a Conti évente kirepedezik amúgy, legközelebb nem azt veszek. (Ettől függetlenül lehet, hogy régit sóztak rám, nem biztos, hogy a gyártó hibája, lehet, hogy a boltnap van százéves készlete).

2015. júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jól bírják a gumik, szerintem ne cseréld le. Nekem azt mondták, a mostani gumik max. 2-3 évet bírnak, aztán egyszerűen elporladnak. Nekem is új (tavalyi) Continentálok vannak, de egyre többször hallom, hogy nagyon leromlott a minősége. Majd beszámolok, hogy meddig bírták :-)
2015. júl. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én akkor cserélek gumit ha tönkremegy, felhasad, kirepedezik és látszik a szálszerkezet, megpuklisodik, stb. Ez nem helikopáter, hogy üzemóra szerint kell alkatrészt cserélni, ha jó, ha rossz. Ha meg a Conti jobban tetszik, akkor természetesen bármikor cserélheted :)
2015. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már alapból nem is használnék majd 10 éves gumikat, azok már állásukból kb szétrohadnak.

Ahogy mondták, gumit akkor kell cserélni, ha már tönkrement: szétkopott a futófelület, össze-vissza repedezett, az oldalfal elkopott stb. Lehet látni rajta, ha csereérett, nem kell hozzá orvosi diploma:)

De ha nem is tűnik rossznak, én alapból lecserélném az ilyen öreg gumikat, már csak a biztonság érdekében. Nem játék ez, közlekedsz vele.

2015. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Én az oútin max. 2 évente mindenképpen cserélem ,mert keményedik és romlik a tapadása. Nem szívesen venném észre 30-40 fokban döntött kanyarban, hogy már nem jó.

Amúgy tényleg a kopás illetve az esetleges repedezettség a mérvadó.

2015. júl. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én csak ebben az évben szintén CST gumikkal közel 3 ezret tekertem le. A repedezettséget nézem általában valamint hogy kopott e, és ha tetán defekt lenne megnézem hogy áll belülről a háló és annyi.
2015. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!