Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen időközönként érdemes...

Milyen időközönként érdemes fekvőzni?

Figyelt kérdés
Egy ideig nem tudok terembe járni, így itthon kell megoldanom az edzést. Arra gondoltam, hogy hétfő-szerda-péntek fekvőznék, lehet szerdára be tudok iktatni kézisúlyzós nyomást és tárogatást. Csak melledzés lenne! A többit már beterveztek csak ez kérdéses.
2015. jún. 27. 17:39
1 2 3
 1/24 Sowilo ***** válasza:
0%

Bokszolónak készülsz? Ha nem, akkor fölösleges fekvőzni, se erősebb, se izmosabb nem leszel.


Tolódzkodj két szék között téglás hátizsákkal, jobbat nem tudsz otthon csinálni. Vagy veszel egy tornagyűrűt.

2015. jún. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%

"Bokszolónak készülsz? Ha nem, akkor fölösleges fekvőzni, se erősebb, se izmosabb nem leszel. "


Honnan veszed, hogy egy bokszoló állandóan fekvőzik?


Egyébként meg érdemes fekvőzni. Ha olyan gyenge vagy, hogy alig megy 10, de viszont csinálod keményen, akkor varázsolhat a melledre izmokat. Tolódzkodni se fogsz tudni, ha nem megy a fekvőtámasz, mert a tolódzkodás alapja a fekvőtámasz. Fekvőtámasz esetén ne csak a hagyományosra gondolj, rengeteg olyan van, amitől egy átlag edző ember befingana maga alá.

2015. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:
71%

Nem igaz, amit az első ír!

Én erősödtem és izmosodtam is a fekvőtől. És még akkor is jó, ha 30nál kezd elfáradni a mellizmod.

2015. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Sowilo ***** válasza:

A kedves harmadik akár el is magyarázhatja, hogy egy nem teljesen kezdő emberen hogyan lehet a miofibrilláris hipertrófiát előidézni olyan gyakorlattal, amiből megy 30 ismétlés egyszerre...


A kérdező már edzett teremben, tehát nem teljesen kezdő. Ez egyrészt azt jelenti, hogy a teste nem most találkozik először a rendszeres terheléssel, szóval nem fog bármiféle mozgástól fejlődni. Másrészt pedig nyilván nem 10 fekvőtámaszt tud lenyomni, mint egy teljesen edzetlen ember. Innentől kezdve minek is fekvőtámaszozni? Ha állóképességet, vagy robbanékonyságot akar, akkor megéri, mert a fekvőtámasz erre való(a bokszolós példát így értettem, írhattam volna más küzdősportot is). De erősödni és izmosodni nem, vagy alig fog olyan gyakorlatokkal, amikből 6-8 ismétlésnél több megy egyszerre. Bármilyen szakkönyvet kinyitsz, ezzel fogsz először találkozni, és bármilyen erősportolóval beszélgetsz, erről fogsz először hallani. De amíg életetekben nem sportoltatok semmit, csak nyomtátok a fegyencedzést mint a hülyegyerekek, addig nyilván ezeket nem tudjátok.

2015. jún. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Én semmit nem fejlődtem, amíg így csináltam, hogy max. 6-8 ismétlés menjen ki egyszerre. Mióta felmegyek 12-15 ismétlésig könnyebb súllyal, sokkal izmosabb lettem.
2015. jún. 27. 21:04
 6/24 A kérdező kommentje:
Szerintem nincs ilyen általános érvényű szabály mindenkire, mindenkinek más válik be.
2015. jún. 27. 21:13
 7/24 Sowilo ***** válasza:
Azért nem fejlődtél, mert rosszul csináltad.
2015. jún. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek igaza van. Úgy csináld kérdező, ahogy neked jó.
2015. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Mit lehet ezen rosszul csinálni. Bicepszezésnél fogtam a 15 kilót, megcsináltam vele 6-8 szabályos ismétlést mondjuk a kalapács gyakorlatból, nem éreztem közben, hogy dolgozik az izmom, pedig nem rángattam a súlyt. Csak nem bírtam többet felemelni, de nem fájt, égett a bicepszem.

Most 10 kilóval elmegyek 15-20 ismétlésig és a végén le kell dobnom a súlyt, annyira ég a karom és még másnap, két nap múlva is érzem benne.

De minden gyakorlatnál elmondható ugyanez.

2015. jún. 28. 14:45
 10/24 anonim ***** válasza:
A magas ismétlésszám is hatásos lehet. Neked más felépítésű az izomzatod, jobban reagálsz a magas ismétlésszámra.
2015. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!