Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit lehet tenni, hogy lyukadjo...

Mit lehet tenni, hogy lyukadjon ki állandóan a mountain bike-om?

Figyelt kérdés

A mostani biciklimmel csak aszfaltozott úton és bicikliúton megyek, mégis szinte minden második héten kilyukad a kereke.


Drágább külső a az segít? Azt is hallottam, hogy valamilyen löttyel fel kell tölteni.



2015. júl. 27. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Fel van fújva rendesen? A megfelelő nyomás is sokat számít.

Lehet venni defektálló külsőt, vagy ilyen szalagot venni a mostaniba. Mi még azt a régi műanyag szalagot tettük bele ami a padló és a fal közé tettek úgy 15-25 éve. Volt mindenféle színből. Az sokkal olcsóbb volt és ugyanúgy jó.


A trutyival az a baj, hogy egy idő után hasztalan lesz és új belsőt kell venned. Ráadásul nem is minden esetben működik. A szalagot meg minden külsőbe bele tudod tenni.

2015. júl. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

sztem fel van fújva, bár nem tudom pontosan mennyire, csak addig fújom, amíg nem elég kemény. ha túl puha, akkor hamarabb kilyukad?


mások meg azt mondják, hogy a defektálló külső nem ér semmit.

pontosan hogy működik ez a szalag dolog?

2015. júl. 27. 15:25
 3/5 A kérdező kommentje:
*hogy NE lyukadjon ki
2015. júl. 27. 15:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Azok a mások nem tudom, hogy miről beszélnek, mert nagyon jó az benne. Csak ha a külsőben van, akkor az ha elkopik, akkor a szalag is megy vele.


Veszel egy ilyet

[link]


vagy azt amit írtam. PVC szalag vagy mi a neve. Régebbi lakásokban, irodában biztosan van. Nálunk is itt épp krém színű. Otthon nem tudom nem nagyon figyeltem eddig.

2015. júl. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Krisz85 ***** válasza:

több oka lehet:


nem jó méretű a külsőd a felnihez képest,

a felni minőség nem oké, pl a lyuknál sorjás, és kiszúrja a belsőt

rosszul rakod bele a belsőt

túlfújod a belsőt

nem fújod fel rendesen és felütöd

a külső elcsúszik a belsőhöz képest


ha csak szúrásos a defekt akkor pech, de ha ennyire gyakori, akkor a külsővel lehet a gond


nekem pl most derült ki hogy a kikönnyített kerékszettemen GYÁRILAG!!! leheletvékony felniszalag van ami 4 bar-t sem bír ki, csoda hogy eddig 4 hónap alatt csak 2 defektem volt, most vettem rá 15 bar-ig jó felniszalagot, annyira vékony volt a gyári, hogy küllőlyukaknál át lehetett látni..no comment.

2015. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!