Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fixivel skidelésnél "pattogok"...

Megadeth18 kérdése:

Fixivel skidelésnél "pattogok", mitől van?

Figyelt kérdés
Fixi bicó országútiból átalakított. 52/18 az áttét. Amikor skidelek, fél métert csúszik a bicó hátsókereke, aztán megugrik kicsit, aztán megint fél métert csúszik, megint megugrik, és így tovább 3-szor 4-szer, mindeközben a hajtókarral nem mozgok, hanem tartom, ahogy kell. Nem tudtam megfigyelni, de a külsőgumi a szar? Vagy lehet az agy a hibás, vagy valami más?

2015. júl. 27. 21:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a skid már csak ilyen...
2015. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De biztos? Én a neten olyanokat láttam, hogy 15m-es csíkot húznak maguk után, nem pedig pattog a hátulja a bicónak.
2015. júl. 27. 21:44
 3/14 Dreigang ***** válasza:
15 méteres csík: ahhoz minimum Százhúsz kiló kell :-)
2015. júl. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
100%

Gondolom ahhoz a 15 m-es csúsztatáshoz olyan sima bitument kerestek ,amilyet Mo.-on nem találsz.

Az egyenletes csúszás egyébként éppen annak a jele, hogy az a gumi sosem tapad meg, vagyis valószínűleg gyengébben is lassít.

Én azért azt ajánlom, inkább tegyél fel rendes féket. Rendőr meg kamion alatti meghalás ellen is hasznos.

2015. júl. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 tothp ***** válasza:
mondjuk épp a lánckereked tekeredik le az agyról....
2015. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
sztem még az is lehet h a monoblock a hibás (bár az terhelésnél szokott előjönni), de én az agyatb nézném meg először. az is előfordulhat h a lánc kopott v hosszú, de az sztem nem csak skidelésnél jönne elő
2015. dec. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a skid nem fékezésre van,... ha te pattogsz, az azért van, mert tapad a gumi, a jó skidnél szinte a teljes testsúlyodat az első kerékre teszed a hátsó kerék pedig épphogy csak érintkezik a talajjal...


https://www.youtube.com/watch?v=grIUw04WsM8


nézd meg, a teljes testsúly az első keréken van.

Egy outiból épített fixinek valószínűleg a vázgeometriája sem engedi, hogy a testsúlyodat egészében előre helyezd.. már csak a hajlított villa miatt sem.

2015. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
de aztán passz ez csak feltételezés
2015. dec. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
"a jó skidnél szinte a teljes testsúlyodat az első kerékre teszed a hátsó kerék pedig épphogy csak érintkezik a talajjal... " A jó skidnél mi? Kérlek mesélj még :'D A divatfixisek skidelnek előrehajolva ;) Én pl első 2 nap fixizésben skideltem úgy,megállni ülveskiddel lehet, rajta van a súly a kereken
2016. febr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ülve skid... És én mesélek...
2016. febr. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!