Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Lovaglásnál mért pattogok...

A Lovaglásnál mért pattogok ha mélyen benne ülök a nyeregbe? Mégis pattogok tanügetésben, hogyan tudnám ezt megszüntetni nekem se jó a lovamnak se és magyar sportló!

Figyelt kérdés
ráadásul nagyon maga alá dolgozik és nagyon szépen ütemesen és nagyon pattogok!
2010. okt. 2. 12:12
 1/9 anonim válasza:
lábaddal szorítsd a nyerget (kapaszkodj a lábaiddal) + sarok lent és picit dőlj hátrébb
2010. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ez mind meg van és még mindig
2010. okt. 2. 14:59
 3/9 anonim válasza:
Szerintem az a baj, hogy nem simulsz bele a ló mozgásába. Ne a pattogás ellen harcolj, hanem mozogj együtt az állattal. Neki sem kényelmes, ha a hátát döngölöd.
2010. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. okt. 4. 14:28
 5/9 anonim válasza:

sztem túlságosan szorítasz a térdeddel.

A sarkad mélyen nyomd le, amennyire csak tudod.

Koncentrálj arra, hogy a sarkadon legyen a súlyod.

Képzeld azt, hogy a bokád egy rugó és a sarkadnál ér véget.

Menni fog az ;)

2010. okt. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
hát nekem az a tapasztalatom h ha nagyon szorítom a lábam akkor pattogok mint állat de ha csak a combomon szorítok és laza a derekad akkor nem pattogsz
2010. dec. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Laza legyen a csípőd, engedd nagyon lazára ahogy üget előrefelé mozduljon a csípőd és nem fogsz kipattogni.;)
2011. febr. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Laza csípő kérdése minden - és az valóban segíthet, ha kicsit hátrébb veszed a felsőtested (de semmiképp se kapaszkodj a lábszáraddal, csak annál jobban pattogsz).

Mindazonáltal vannak fapados lovak is sajnos, ahol csinálhatsz bármit....

2011. máj. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát tudod én is járok lovagolni velem is ilyesmi probléma volt, de nekem azt tanították, hogy ha pl.: vágtázok ( röviden ) a testem a ló előre menetét kövese. Egyhangúan a csípőddel kövesd a nyereg mozgását.Én is így csinálom!
2012. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!