Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A fixisek hogy állnak még?

A fixisek hogy állnak még?

Figyelt kérdés
Mármint a fék nélküli fixisekre gondolok, természetesen :D

2015. júl. 28. 19:42
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:
Nékem elölhátulfékvan.
2015. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 Wadmalac ***** válasza:
Akkor jár a piros pont. :D
2015. szept. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim válasza:
Azért első fékkel csapatni durva lenne :D amikor ösztönből betéped és felnyalod az aszfaltot...
2015. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Mindenki saját felelősségére és mások kárára (is) bringázik. Ezt sem árt elfelejteni. A közlekedésben nincs magányos részvétel. (Persze van az a ritka pillanat, hogy éjjel/hajnalban nincs körülötted senki, de nem tipikus.)


És ha csak annyit tesz az ember, hogy értelmetlenül felbosszant valakit, és ezzel rontja a magyar bringásokról kialakult (nem túl hízelgő) képet, akkor már kártékony. És még nem tartunk anyagi/személyi sérülésnél.

2015. okt. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
Egyszer elütöttem egy kislányt biciklive. Anyja felelőtlen volt és leengedte az úttestre vagy nem figyelt és a kislány lememt és egy parkoló kocsi mögül elémjött. Pedig volt rajta elöl és hátul is fék, racsni, váltó, lámpa. Nem kerékpártól függ a baleset. Ha fixim lett volna akkor is elütöm. Ha valakinek fixije van az nem azt jelenti, hogy szabálytalanul közlekedik.
2015. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"Nem kerékpártól függ a baleset. Ha fixim lett volna akkor is elütöm."


Ez egyrészt igaz, másrészt a kiérkező rendőr nem biztos, hogy ezt ugyanígy értékeli, ha egy fék nélküli biciklin ülsz.


Mellesleg a szabályos közlekedésbe az is beletartozik, hogy szabályos FELSZERELTSÉGŰ eszközt használsz. A fixi nem az, vagy csak bizonyos kitételekkel az.


Másrészt remek, kiragadtunk a sok millió variáció közül egyet, amikor mindegy lett volna. De ettől még a maradék sok millió mínusz egy esetben ez lehet másként is.

2015. okt. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Kicsit offos meg h*lye kérdés, de én azt nem értem, hogy minek ül fel valaki fixire, tehát miért jobb az mint egy normál bringa? Nem hiszem, hogy gyorsabban lehet vele haladni... de akkor miért? Egyáltalán mire jó a fixi, minek csináltak olyan bringákat? Azt tudom, hogy pályán is azzal mennek, de oda is minek? Miért nem lehet normális bringákkal menni?
2015. okt. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Könnyebbek, gyorsabbak, és azért is terjedt el, mert kevés rajta az elromló, kopó, cserélnivaló alkatrész. Ha valaki minden nap 100 km felett megy, már ez is szempont.


A versenypályán épp ezért logikus, mi a francnak fék, ha úgysem kell megállni a futam közben? Minek váltó, ha nincs változó terep?


A futárok felkapták, és aztán nem volt megállás. A nulla bicikliskultúrájú Budapesten a bringázás népszerűsödésével sokan átestek a ló túloldalára, és a "legbringább" bringát akarják, mert az olyan "életérzés" meg "minimál" meg "jól néz ki".

2015. okt. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!