Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országútira kormányt mi...

Országútira kormányt mi alapján válasszunk?

Figyelt kérdés
Dőlésszög, hajlás, szélesség, esetleg tudtok erről valami magyar nyelvű leírást?

2015. jún. 5. 08:10
 1/1 Wadmalac ***** válasza:
100%

Most a valódi országúti kormányról beszélsz, a "kosszarvról"?

Alapvetően a vállszélességedhez kell igazodni szélességben.

Ha nagyon szűk, vagy széles, kényelmetlen lesz. Én 47 cm széleset használok, szerintem átlagos alkatnál az jó, az általánosan kaphatóak 44-45 centisek, szerintem az csak a nagyon touros alkatúaknak kényelmes :).

Jó, ha a lefelé ívelő rész nem teljesen rádiuszos, hanem az "alsó fogásnál" egyenes, vagy akár visszafelé íves.

[link]

[link]

[link]

Én előnyben részesítem azokat, amelyiknél középen dupla cső van, hogy a kormánystucni befogás tövénél ne tudjon elnyíródni. Persze a modernebb stucniknál ez a veszély nem jellemző, inkább csak akkor lényeges, ha a régi fajtát használsz.

[link]

Ha rejtett bowdenes fékkarjaid vannak, mindenképpen olyan kormányt érdemes venni, amin a bowdenháznak megvan a süllyesztés, így a bowdenházzal együtt bebandázsolva is megmarad a kör keresztmetszet:

[link]

Ha Campagnolo fékváltókarod van, az bandázs alatt vezeti a váltóbowdent is, ahhoz olyat érdemes nézni ami a kormány hátulján is süllyesztett, elöl fut a fék, hátul a váltóbowden.

Ha majd bandázst veszel, én javaslom a parafás bandázst, rövidebb élettartamú, de nem csúszik.


A beállításokról meg itt egy elég jó leírás, a kormány beállítását is írja:

[link]

2015. jún. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!