Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Baj, hogyha a küllők az egyik...

Baj, hogyha a küllők az egyik oldalon lazák, a másik oldalon feszesek?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan lehet korrigálni? Az évek alatt többször is elpattantak küllők, így cseréltem őket és otthon megpróbáltam kicentrírozni, ami össze is jött, mindig sikerült kivennem belőle a nyolcast. De valahogy az egyik oldalon lazák a küllők, a msik oldalon meg feszesek, némelyik nagyon feszes. De így nincs benne nyolcas.


Ez jelent gondot, nagyobb az esélye, hogy további küllők törnek el? Hogy tudom ezt orvosolni? Vigyem el szervizbe és mondjam, hogy fűzzék újra, vagy elég egy szervizes centrírozás? Vagy esetleg más?


Köszi!



2015. aug. 19. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de úgy tudom, hogy ez teljesen normális. Legalább is, nálam is így van. :)

Amíg nincs benne nyolcas, addig ne aggódj. :)

További kellemes tekerészést! :)

2015. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tothp ***** válasza:
A nagyon laza nem jó. Olyan van, hogy a hátsó keréknél az egyik oldal feszesebb, mivel a racsni miatt asszimetrikusra van húzva. Ha azonos oldalon nagyjából egyformák, az jó. ha egy oldalon belül sok az eltérés, de egyébként a kerék maga viszonylag nyolcas és tojásmentes, az azt jelenti, hogy a felni maga is sérült(ha kifűznéd, nem lenne egyenes). Igy viszont bizonyos küllőket túlterhelsz, ami állandó törésekhez vezet. Ha magad nem boldogulsz vele, (ami nem szégyen. egyszerűnek tűnik, de rutint igényel) vidd el egy szervízbe.
2015. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azonos oldalon nagyjából egyformák az erősségek, és a hátsó kerékről beszélek egyébként. Tehát ha jól értelmezem, akkor ott normális, ha van eltérés a két oldal feszessége közt.


Köszönöm mindkettőtök válaszát :)

2015. aug. 20. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!