Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha a váltók nem kompatibilisek...

Ha a váltók nem kompatibilisek, lehet használni őket? Gondolok ezalatt arra, hogy a hátsó kereken 6 sebességes "koszorú" van, míg a váltókaron 7 sebesség.

Figyelt kérdés
Használtan lett véve, sajnos nem lett időben észrevéve. Vagy azonnali kerék/váltó csere, és ne is merjem használni ebben az állapotban?

2015. szept. 22. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
nálam működik a 7 fokozatos pozícionált váltókarral a 6 sebességes shimano 500ex
2015. szept. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is így használtam a Bianchi-m egy évig, 6-os UG sor + 7-es pezsgő 105 szett. A váltás pontosságával voltak gondok (mondjuk szerintem ez a lánc miatt volt, ami valami beazonosíthatatlan, típusidegen példány volt). Simán el lehet vele lenni, nem fog hirtelen felrobbanni:) Én csak azért cseréltem le, mert épp volt egy kis plusz pénzem, meg ugye a lánc miatt.
2015. szept. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Én régen 6-os Sunrace sort lőttem össze 7-es Suntour váltókarral és Sachs-Huret Classic hátsó váltóval. Láthatóan eléggé inkompatibilis hibrid volt.

Úgy sikerült megoldani, hogy a hátsó váltón a bowdenrögzítő csavar túloldalára fogtam be a bowdent, a váltókarra tekeredő bowdenszakaszra meg kábelhéj volt húzva, így a váltókaron nagyobb, a váltón meg kisebb volt az erőkar és így a váltókar több bownehosszot mozgatott, a hátsó váltó meg többet mozgott ugyanannyi bowdenmozgásra.

Így egész pontos lett.


De sokkal jobb, ha veszel egy 7-es hátsó sort, nem olyan borzalmasan drága.


Másik megoldás, hogy kikapcsolod a váltókaron a pozícionálást és "érzésre" váltasz. :)

2015. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A megoldások a legolcsóbbtól a drágább felé:

veszel 7-eshez való közgyűrűket és azokat rakod be a lánckerekek közé (feltéve, hogy szétszedhető kazettás sorról beszélünk);

veszel egy 6-os váltókart;

veszel egy 7-es sort.

2015. szept. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bianchi caurus 907 gyárilag így volt/van szerelve
2015. szept. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!