Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nyikorgó nyereg?

Dikk kérdése:

Nyikorgó nyereg?

Figyelt kérdés
Mit lehet kezdeni egy selle san marco újszerű űléssel, ami elkezdett nyikorogni? Mit kéne megolajozni? Nyeregcsövet és a csavarokat? Vagy esetleg azok cseréje segíthet?

2015. okt. 2. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Előbb azt kellene tisztázni, hogy hol nyikorog?


Nekem egyszer olyan kattogást kezdett hallatszani, hogy azt hittem a váz gyártási hibás volt és menten kettétörik. Kiderült, hogy a nyeregcső a minimális hajlás során is jelentősen súrlódott, bezsíroztam nagyon vékony rétegben az egész nyeregcsövet, ami a vázba ment. A hang megszűnt.


Nyikorgás még onnan is jöhet, ahol az alkatrészek egymáshoz vannak szorítva, például ahol a nyereg pálcái oda vannak rögzítve a cső tetejéhez a konzollal, de ha állítható dőlésszögű, akkor ott is.

Ha sehogy sem szűnik a hang, akkor még magában a nyeregben is nyikoroghatnak a tartó pálcák a műanyaggal érintkezve.

2015. okt. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is nyikorog, mert leszedtem a zsírt a nyeregcső azon részéről is ahol a vázba csúszott, mert a csökkentett surlódás miatt hajlamos volt kicsit mindig beljebb csúszni, így alkalmanként után kell állítani, viszont lehet ,hogy én is nagyon vékony rétegben egy minimális kenést felviszek rá... mert azért zavaró ez a nyekergés.
2015. okt. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Wadmalac ***** válasza:

Az ülés fröccsöntött műanyagjába bemenő fémrudak is szoktak nyekeregni, meg a nyereg műanyag és a rajta lévő szivacs és bőr része közt is.

Ott pár csepp befújt zsírspray segít.

2015. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!