Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpározás közben miért nem...

Kerékpározás közben miért nem a láb izzad a legjobban? Miért a hát, a kéz és a fej?

Figyelt kérdés

2015. okt. 6. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anatómia...

Mivel nem a lábunkpn adjukble a hőt, hanem a fejen, légzőrendszeren, mellkason, háton, és csak utolsó sorban végtagokon.

2015. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs köze annak, hogy hol izzadsz, ahhoz, hogy melyik testrész dolgozik.
2015. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és miért izzad jobban a kéz, mint a láb?
2015. okt. 6. 13:57
 4/7 Krisz85 ***** válasza:
esetleg mert több olyan mirigy van, ahol távozik az izzadság? illetve más a bőr vastagsága is? egyébként a combon és a vádlin rengeteg hőt ad le a test, nézzetek hőkamerás képeket az emberi testről, meglátjátok!
2015. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a bőr vastagsága nem magyarázza, a mirigyek számát nem tudom
2015. okt. 6. 20:05
 6/7 Egon Noiro ***** válasza:
Nekem speciel a combomon is érezhető az izzadás, de amíg tekerek a relatív kisebb átmérő miatt jobban körbejárja a combom a menetszél, mint a derekamat, ezért a derekamon megmarad a verejték, a combomról meg elpárolog. Nem ott izzadsz legjobban ahol izzadt vagy, csupán ott (aerodinamikai tökéletlenségek miatt) jobban megmarad, észrevehetőbb. Szerintem...
2015. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát ez nem csak biciklizésnél van így, hanem szinte minden sportnál és megerőltető tevékenységnél, nem hiszem hogy a menetszél a megoldás :)
2015. okt. 7. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!