Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért hasznos a biciklizés?...

Miért hasznos a biciklizés? Szálkásít, erősít?

Figyelt kérdés

Anno suliba is biciklivel jártam minden nap, időjárástól függetlenül, szeretek is biciklizni, most nyáron is munkába azzal jártam, 4 km-es távra, és arra gondoltam, hogy szabadidőmben rendszeresen bicikliznék, nagyobb távokat is.


Szorgalmi időszakban eddig szoktam kisebb-nagyobb rendszerességgel súlyzózni, stb, ezért érdekelne, hogy a biciklizés milyen téren lenne hasznos?


Lábedzés helyett, mellett, vagy szimplán "fogyókúrás" edzésnek, szálkásításnak lehet jó?



2015. aug. 30. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
A bringázás sok kalóriát éget, tehát fogyásra, szálkásítára jó. Ha szálkás vádlit, karokat, lábakat szeretnél, akkor tökéletes. Ja, és az állóképességet és szívet nagyon fejleszti, erősíti. De nem akkor, ha csak 4 km-t tekersz.
2015. aug. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, a 4km munka előtt és után ideális, hogy ne fáradjak el. :D


Szabadidőben mindenképp többet gondoltam, reggel, vagy este, mikor hűvösebb van már, 1-1 órát például.

2015. aug. 30. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:
na az 1 óra már egész jó! :) Én 5 km-rel kezdtem a bringázást, 5 hónap elteltével már napi 60-130 km-t 30-32-es atlaggal tekerek, tehát nem kis edzetséget lehet a bringázással szerezni. Az előtt semmit sem sportoltam, nem is lett volna kedvem, de ezt a bringazast nagyon megszerettem és azóta a többi sportot is... :) Amúgy javaslom, hogyha betonozott úton tekernél, vegyél egy outit, (hasznaltan ha szerencsed van 50 alatt ki lehet fogni régi, de jó darabokat, amik akkoriban csúcskategóriásak voltak) mert ugyanakkora erőfeszítéssel gyorsabb vagy, mint pl. montin... És hát az egész suhanás hatalmas élmény... Jó tekerést!
2015. aug. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:

Lábedzés helyett nem jó, ahhoz terhelés kell.

De amúgy jó kardió edzés és szórakoztató is, főleg, ha szép helyeken megy az ember :)

2015. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!