Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Waterproof 1680D polyester...

Cartridge kérdése:

Waterproof 1680D polyester anyag mennyire vízálló? Esőben laptopot féltenél benne? Dupla cipzár lehet gyenge láncszem?

Figyelt kérdés

2015. nov. 15. 08:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Én minden táskában féltem a notebookomat és inkább becsomagolom egy műanyag zacskóba, ha esik. Te hol találtál egyáltalán névleg vízálló táskát?
2015. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aliexpressen
2015. nov. 17. 02:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Az igazi vízálló táskákon (pl. Ortlieb) nincsen cipzár.
2015. nov. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

WATERPROOF ZIPPER:

TIZIP zippers reliably prevent water and dust from entering your ORTLIEB bags. The inside of the bags will remain dry when submerged under 1 meter of water for a period of 30 minutes. The waterproof and dustproof design leads to a slightly greater degree of friction when opening and closing the bag.



Ezt írja az oldaluk. Ezrkszerint mégis van és bírja fél óráig víz alatt.

2015. nov. 23. 19:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Én akkor is paranoiás vagyok, és az első eső alkalmával még zacskóban vinném a gépet. Ha a mellette szállított papírdossziék valóban csontszárazak maradnak, akkor esetleg megnyugodnék.


De a zacskó akkor is jó, ha valamiért nem tudod becsukni a táskát, pl. egy hosszúkás tárgyat viszel haza, ami kilóg, vagy pl. elromlott a cipzár. Másrészt lehet, hogy új korában bírja jól a vizet, de ha kopni kezd, már nem biztos.


Visszaolvasva magamat, lényeg a lényeg, valószínűleg jó lesz az a táska, csak úgy látszik, extra paranoiás vagyok.

2015. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ezek szerint már az Ortlieb is lejjebb adta. Jól hangzik, hogy félórát kibír víz alatt a cipzáras táska, de a csavargatós táskájukat egy fél évig is víz alatt hagyhatod, akkor sem ázik be. Szóval ez pont azt mutatja, hogy nem tökéletesen vízálló a cipzáras megoldás. Ha az lenne, nyilván nem szenvednének egy csomó táskájukon a csavargatós módszerrel, meg akkor a drybagek is cipzárral működnének...


De te tudod, milyen körülmények között akarod használni. Egy normál esőt rövid ideig egy bármilyen normális táska is kibír. Ha viszont esetleg órákig akarsz vele menni a szakadó esőben, akkor én fenntartom, hogy nem jó ötlet cipzáras cuccot venni.

2015. nov. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Találtam némi infót. Minőség számít nem az hogy 1680D, legalábbis nem elsősorban. Aggódok is picit a cipzár miatt, meglátjuk. Amúgy ez: [link]


[link]

2015. nov. 24. 19:44
 8/10 A kérdező kommentje:
De persze elötte én is tesztelem majd. Fürdőkád vagy valami... Meg van plusz ilyen táskára húzható cucc is. Csak igazából ne kelljen tartani minden kis esőcseppecskétől... Nem paranoia az ha ez ember félti a jó kis gépét... :) Na majd meglátjuk ha megjön kíváncsi vagyok mit tud.
2015. nov. 25. 07:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha egy cipzár fél óráig bírja akkor az én duplacipzáram majd egy óráig, és akkor majd akár úszva is közlekedhetek. És itthon tárolhatom akváriumban mint a sony telómat. :D
2015. nov. 25. 07:44
 10/10 A kérdező kommentje:
2015. nov. 25. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!