Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit vegyek? Spinning gépet...

Mit vegyek? Spinning gépet vagy edzőgörgőt a téli szobai bringázáshoz?

Figyelt kérdés
Azért a spinning gépek nagyobb ellenállásfokozattal rendelkeznek és csöndesebbek is, viszont sok helyet foglalnak.
2015. dec. 12. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább görgő. Sokkal természetesebb, és nem kell átszoknod egy másik keróra, ugyanazzal tudsz edzeni. Annyira meg nem zajos amúgy, főleg hogy lehet alá kapni szőnyeget ami a zaj nagy részét elnyeli.
2015. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Hát, a légfékes görgő szól ám rendesen. Az elektromos fékes sokkal halkabb, csak jóval drágább is.

A szabadgörgőnek meg szinte semmi hangja, csak azon meg nem tudsz terhelést adni.

De amint első írta, nem jó leszokni a saját ló geometriájától.

Egy teles fix görgőzés után anélkül is épp elég újra megszokni, hogy kormányozni is kell. :D

2015. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nono, lehet adni szabadgörgőn is ellenállást!

És arról ne feledkezzen el senki hogy a tél alapozás, ilyenkor nem kell 5*3 kili résztáv 50-nel, mire már odaér az ember hogy komolyabb teljesítményt kell leadni már bőven kerózható idő van odakint is.

2015. dec. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:

hmm, vitatkoznék azért.


csöndes a spinning, de:


- szerintem drága-

- nem a saját bringádon tekersz, saját beállításaiddal, saját nyeregben amit elvileg már megszoktál

- nehéz, nehezen mozdítható, sebességet és pedálfordulatot nehéz mérni, wattot meg aztán csak a drága modellek tudnak,


A görgő, mobilabb, jobban lehet vele résztávozni, érdekes én az alapozás közepén járok de már vannak résztávok, amiket max áttétellel 100 as fordulaton sem tudok már megcsinálni szabadgörgőn /és nem vagyok egy Lance/, egyszerűen nem megy fel a pulzusom, kell az ellenállásos görgő. Alapozni jó a szabadgörgő is, de rohadtul kell koncentrálni, szeirntem egy résztávos 2,5 órás edzést, amikor kint orkán van hülyeség fix görgőn megcsinálni, ez az én véleményem



a fix görgők között is van rohadt halk, pl az elite fluid trainer /rosebikes-on a legolcsóbb itthon 110 ezer ft, ott 229 EUR/. nagyon halk, és nagyon realisztikus mert a saját testsúlyod adja az ellenállást + a foyladék és minél gyorsabban akarsz menni, annál nehezebb tekerni, nagyon jól ki van találva, normál hangerőn szoktam a tv-t hallgatni közben, szomszéd nem hall semmit, csak ajánlani tudom.

2015. dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!