Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Téli bringázáshoz hogy öltözzek?

Téli bringázáshoz hogy öltözzek?

Figyelt kérdés

Mivel viszonylag enyhe eddig a 'tél' és szerintem ez nem is fog drasztikusan változni, ezért az eddig alkalmazott szobai edzéseket felváltanám rendes kültéri edzésekkel. Viszont a ruhatáram kizárólag nyári, illetve kora őszi, késő tavaszi körülményekre van berendezkedve. Éppen ezért olyan 10 fok alatt még nem igazán bringáztam. Ezt a hiányosságomat pótolnám és ehhez szeretnék olyan ruhatárat összeállítani, ami 0 fok környékéig kényelmessé teszi a tekerést.


A kérdés: ki miben teker, miből hány réteget vesz fel, bélelt vagy sima?


Amire én gondoltam: egy hosszú ujjú aláöltöző, bélelt lábmelegítő, erre jönne egy thermo hosszú ujjú mezszett, felülre még egy szélfogó mellény szerűség, és cipőre egy szintén bélelt kamásli, fejre egy sísapka szerűség, kézre pedig síkesztyű. Ez így elég, vagy esetleg nagyon hideghez kellene még egy aláöltöző réteg? Előre is köszi a válaszokat! :)


2015. dec. 13. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen időben szokásos hosszú nadrág, edzőcipő, felül sima aláöltöző felett egy vékony polár és széldzseki (jobb időben csak mellény). Igazából a polár is csak az elején kell, aztán jól beizzadok. Kesztyű viszont mindenképp kell, de elég egy vékonyabb kerékpáros kesztyű.

Amit leírtál abban kb. -20 C-ban is lehet tekerni...

2015. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami nekem van: Felül aláöltöző, arra egy mez, rá pedig egy kerékpáros téli kabát.

Alulra van egy bélelt kerékpáros gatyám, ezt önmagában kevésnek szoktam érezni 5 fok alatt, de hivatalosan ez nem is téli, hanem őszi/kora tavaszi. Tervezek venni e fölé valami rendes bélelt téli gatyát, nem feltétlenül kerékpárosat, mert ami most van annak túl bő a szára és folyton beleakad a hajtókarba.

Legalulra cipő, rá víz és szélálló kamásli.

Mint mondtam, a gatyán kívül minden elég, felülre még sokszor sok is, bemelegedés után a kerékpáros kabát szinte katlan meleg.

2015. dec. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Krisz85 ***** válasza:

Szia


most is kint tekerek, sőt melóba is azzal járok


ilyen hidegben ami most van 0 fok körül esténként az alábbi kombót szoktam felvenni


Lábfej:

hosszú zokni, sima nyári /ez másfél órát bír, ennél hosszabb időre isofóliával tekerem körbe a lábfejem, bőven elég/ + neoprém kamásli, három óránál hosszabb tekerésnél ilyen hidegben még ráveszek egy esőkamáslit is, de ilyenkor -10 foknél szélben is belerohad a lábam, de legalább nem fázik / soha ne vegyél fel kettő vagy több zoknit, mert a vérkeringésed a lábfejedben lelassul és katasztrófális következménye IS lehet, kivülről rétegezd.


Lábszár:


- egy kimondottal spéci téli csúcs bringás nadrág, elég nehezen jön rám, olyan mint a búvárruha, nem volt olcsó, alapkategóriás bringát kapsz belőle de -15 fokig jó és részben vízálló, térdnél hőpajz és beépített vesemelegítő van benne hozzáteszem +10 fok felett már 15 perces tekerésnél is belegyulladsz, tehát tényleg 0 fok körül szoktam felvenni és alatt, több nem is kell, semmi hideget nem érzek benne


- +5-10 fok között: téli futónadrág + egy-egy térdszár + a nyári bringás nadrákot még kivülről felveszem, ez nekem bejött, és ha melegem lenne még a térdszárakat le tudom venni,


- kézfej:


na itt csúcs kesztyű kell, ezen ne spórolj, én mavic aksyum kesztyűt vettem 12 ezer felett kezdődnek a jó thermo téli extrém kesztyűk, az enyém 4 és fél órát bír -10 fokban, ezt követően kezdem érezni hogy hideg van,


- felsőtest:

dechatlon aláöltöző /2500 ft volt akciósan/ + thermo mez /bycicle line, de bármelyik megteszi/ és egy lidl softshell bringás kabát egy számmal nagyobb mint kéne, hogy alá tudjak öltözni/ ez 0 fok ig jó, ezt alatt vagy szélben még egy rövid aláöltözőt, vagy karszárat még magamra eröltetek, de edzésnél már ebben is melegem van 20 perc után, jobb ha inkább fázom kicsit az elején, a végén már úgysem fogok.


- nyak: nyagmelegítő sál


- fej:

thermo sapka + fejkendőt még rá szoktam rakni de kopasz vagyok, így nekem jobban fázik a fejem, mintha sűrűséró lennék

- átlátszó szemüveg, cserélhető lencsés


- láthatóság: dechatlonos bokaprizma

elől hátul villogó


- sisakra : eső húzat, amit szél ellen és menetszél ellen is véd


- világítás: led lenser fejlámpa gyorskötözővel a sisakra, 350 m-ig világít 1 leddel, fokozatmentesen állítható + hátul villogó is van, aksis 6 órát bír maxon 15 öt kb fél gőzzel, volt hogy fél fényerővel levillogtak az autósok,gyilkos egy műszer: D csak ajánlani tudom


nagyjából ennyi :D


ha eső van:

- sárvédő szett SKS raceblade országútira a tuti /szerintem/

- esőnadrág és esőkabát, sisakra esőhuzat

, eső kamásli

2015. dec. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sosem szerettem a bringás ruházatot, kifejezetten idiótának érzem magam benne, ezért évek óta a klasszikus túrázós cuccomban bicajozom télen (aláöltöző, polár, túrakabát, túranadrág, túracipő, ha mínuszok vannak, akkor térdmelegítő, és általában vastag kesztyű, mert a kezem szokott leghamarabb fázni.) Fejre egyszerü téli sapkát húzok, sisakot nem hordok. Nagy hidegben vagy havazásban síkesztyű, síszemüveg, vízálló túranadrág. Mondjuk a síszemüveg is ostobán néz ki a bringán, de nagyon paktikus...
2015. dec. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!