Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehomokszórt, felcsiszolt...

Lehomokszórt, felcsiszolt acélvázat hogyan tudnék színtelenül lakkozni, festeni?

Figyelt kérdés
Biciklivázról lenne szó, szeretném, ha eredeti színében tündökölne a fém.
2010. márc. 25. 17:52
 1/6 A kérdező kommentje:
hallottam ilyen króm-sprayről, meg ipari krómozásról, utóbbi drága, előbbinek meg kétségbe vonnám a kopásállóságát.
2010. márc. 25. 18:15
 2/6 anonim ***** válasza:
festékboltban kapható anyagokkal 2-3ezer ft.veszel 400-as,600-as és 800-as vízpapírt.ezekkel a 400assal kezdve elkezded körkörös mozdulatokkal csiszolni a vizes felületet.ez tulajdonképpen polírozás,ami eltünteti a karcolásokat.a végén átmehetsz jarta kézi vagy gép polírozással is,mély-javítós pasztával.ez is összemossa kicsit a karcolásokat.azután ügyesen megfolyás nélkül lefújod magasfényű benzinálló lakkal.bringára elég a 400milis,ez kb egy ezres.elég hosszú és fárasztó munka a fém tükörsimára polírozása de mégéri.a krómfestékkel csak annyi a baj hogy nem túl tartós.speciális alapozó kell hozzá ami nagyon felnyomja az árát.kb 4-5ezer ft.arról nem is beszélve hogy nagy gyakorlat kell a fújáshoz mert nem olyan mint a hagyományos festék.én ha magamnak csinálnám akkor a munkaigényesebb módszert választanám.ezek a lakkok igen kemény bevonatot alkotnak és vegyszerállóak.ha jól fújod akkor nem is üt ki a rozsda alóla egy hamar.:)
2010. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ajánlanám a Prevent benzinálló keréktárcsa lakkját.ez jóféle.bocsi a helyesírási hibákért,néha nehéz irányítani az újaim:)ja és természetesen a polírpasztát a végén,lakkozás előtt alkoholos rongyal töröld le.
2010. márc. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
oké, megpróbálom, köszönöm
2010. márc. 25. 23:54
 5/6 A kérdező kommentje:

PROBLÉMA MERÜLT FEL!!!


a műveletet elvégeztem, lakkozás után a váz így néz ki:

[link]


(nem lett belőle ásó, csak ilyen baromi sötét színe van)


a kérdésem a következő:

ha ezüst színű PREVENT keréktárcsa festékkel átfújom, ízlésesen fog kinézni?

Mennyire rossz ötlet lakkozás fölé festeni?


[link]


mert ha ezt előbb tudom nem locsolok el fölöslegesen 2 doboz lakkot....

viszont most van egy tök jó védőfelület az egészen


mitévő legyek?

2010. ápr. 30. 18:15
 6/6 A kérdező kommentje:

egészen pontosan ilyen lett:

[link]


bár nem ez az a váz

2010. ápr. 30. 18:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!