Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kross Trans India keróval...

Kross Trans India keróval érdemes belevágni 2000 km-es kb.25 napos túrába?

Figyelt kérdés

Aszfalt, sík telep, kb 20kg plusz teher.


Fél év múlva tervezem, addig talán lesz időm átszokni a túrázásról erre.


2016. jan. 9. 17:32
 1/5 tothp ***** válasza:

2000 km 25 napig? Jól elhúzod..

A gép formára, fazonra rendben van. egy két apróságot leszámítva.

Én levenném a láncvédőt.

A teleszkópot merev villára csserélném

A műanyag pedált pedig alu házas alu keretesre. (klipsz mehet rá. Esős időben a láb lecsúszása ellen is véd).

Csomagtartót elöre is. a jobb súlyelosztás miatt.


A kross Vfék nekem nem mond semmit. Ha aluminium testű, jó, ha műanyag, kukába vele

2016. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz és a tanácsokat!


Egyelőre nem merem rövidebbre tervezni, nyilván rengeteg felkészülésre lesz szükségem és mint írtam, nem vagyok túlságosan tapasztalt ilyen téren. Nem lehetetlen, hogy a későbbiekben vagy a távot merem majd növelni, vagy a 25 napot csökkenteni.

2016. jan. 9. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon alapvető a felszereltsége és azon az oldalon, ami az első magyar találatot adta a Trans Alp változatot már kazettás hátsóaggyal és agydinamós világítással adják + egyéb némileg jobb alkatrészekkel és csak kb. 20ezerrel drágább.


Egyébként hogy jön ki 2000 km sík terepen? 6-7-szer Baja-Debrecen :)


De ha nem csak erre az egy útra akarsz tervezni, akkor azzal érdemes számolni, hogyha szintkülönbségeket is tekersz, ahhoz minél erősebb kerekek kellenek, mert eléggé fel lehet gyorsulni, ill. nem árt egy jó fék és egy jó merev hajtás.

2016. jan. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nah, miután leégett a pofám a "telep" miatt kezdem úgy érezni, hogy alulbecsülöm egy ilyen túra km-ben mérhető lehetőségeit.


Valószínűleg okosabb leszek, az első próbanap után. Majd megpróbálom úgy belőni a dolgokat, hogy a legyen alkalmam a tájat is nézni úgy, hogy azért a teljesítmény is inspiráló legyen.


Neked is köszönöm a tanácsaidat! Néztem az Alp változatot is, nem lesz könnyű választani mert az a 20as már nem pénz érte, ellenben a kiegészítőkkel és a módosításokkal még nem számoltam. Így ez a jövőhét zenéje.

2016. jan. 9. 22:53
 5/5 tothp ***** válasza:

Semmi baj. Inkább adj magadnak napi 70-80 km-t. Aztán lesz időd nézelődni, ejtőzni is. Nem azért megy az ember bringatúrára, hogy beledögöljön.

Na meg az sem mindegy, hogy az Alpoknak vágsz e neki, vagy laposon gurulsz.

2016. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!