Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes külföldre utaznom,...

Érdemes külföldre utaznom, hogy kicsit értelmet találjak az életemnek?

Figyelt kérdés
Reménytelenségemben írok már ide, és fordulok hozzátok, akiknek nagy örömömre van ideje és emberiessége válaszolni. Elég régóta érzem haszontalannak magam, mindig útba vagyok, kisebb dolgokat is jobban magamra veszek. Hosszú az elősztori, 3 év leforgása alatt, lényege, hogy apám depresszió utáni mániás időszaka tönkretette a családot, leginkább még is csak engem. Rasta vagyok, próbálok eszerint és ezért kikászálódni belőle, és szégyellem is magam, hogy így se tudok talpra állni. Mentőtiszt szeretnék lenni, de még a szituációs gyakorlatokban is elbukok, pedig kisujjból ráznám a teendőt. Nem tudom elfogadni az itteni rendszert sem, hiába mondják, hogy tanuljak aztán lesz valami... nekem nem megy. Indiába szeretnék költözni 1 évre legalább, vagy valahova ahol segíthetek és fizettség helyett lakhatok egy családdal, vagy ilyesmi. Változás kell, olyan közeg, ahol boldogság van és érzem, hogy szükség van rám. Életem értelme ennyi lenne. Pszichológus szerint is kihúzhatnék érettségi előtt, mert oda nem kell. Megvalósítható ilyesmi, vagy tényleg csak a lakosság elől venném el a munkát? Ha érdemes, hova menjek, mit csináljak? Köszönöm előre is, aki ezzel elkezd foglalkozni.

#önkéntes #élet #Afrika #Etiópia #India #depresszió boldogság
2013. márc. 2. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia,

A helyzetedben biztos megvárnám az érettségit, mert ha visszajössz, akkor nem 20-21 évesen kellene iskolapadba ülve leérettségizni... Utána viszont, nos, biztos nem Indiát választanám - az ottani szegény körülmények nem hiszem, hogy felvillanyoznának. Viszont van egy ismerősöm, aki hasonló cipőben járt. Ő budapesti volt, és elköltözött fél évre nagyapjához, az Alföldre (érettségi után, mert kihagyott egy évet egyetem előtt). Segített a nagyapjának tyúkot etetni, templomba járt vele, este főzött rá - remekül megvoltak, és nagyon kiegyensúlyozott lett tőle. Nem tudom, jelen esetben kivitelezhető -e valami ilyesmi? A vidék csodákat tesz.

2013. márc. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Előszöris köszönöm, viszont nekem tényleg valami spirituálista lenne szükségem. Olyan életmódra, ami teljesen eltér az ittenitől. olyan emberekre, akik becsülik az életüket, még ha nincs rá okuk. Azért gondoltam Indiára és az ottani vallásosabb emberekre. Vidéken nem igazán van rokonunk, és nem is szeretném a monotonitást.
2013. márc. 2. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor talán keress au-pairhez hasonló állást valami gazdagabb indiai családnál. Ott lakhatsz, ha pedig szabad időd is marad, dolgozhatsz jótékonyságból a helyi árvaházban, vagy valami hasonló helyen. Bár nem hiszem, hogy a vallás a te hétköznapjaidat is meghatározná, de tényleg találkoznál olyanokkal, akik napi egy marék rizsért dolgoznak. Lehet, segítene. De nagyon nehéz lesz, ha sikerülne is.
2013. márc. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Indiába csak akkor menj, ha bírod a szmogot! Nem teljesen arról szól az az ország, mint aminek megpróbálják idealizálni. Én imádom, de teljesen más okok miatt, mint amiért sokan odavannak érte. Előtte azért tájékozódj alaposan!
2013. márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itthon is találhatsz értelmet az életednek, vannak non profit szervezetek segíts ott.


Mentőtiszt illetve az ahhoz szükséges elvárások,felvételik más országban sem könnyebbek, tehát lehet hogy máshol sem sikerülne.


Akkora nagy baromság hogy Indiába akarsz menni "segíteni"

Szociális munkát itthon is végezhetsz. Illetve nem értem,miért pont India??

2013. márc. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Teljesen más rendszerbe szeretnék élni, persze nyílván Indiához meg máshoz is még tájékozatlan vagyok de az olyan spirituálisabbnak tűnik. Nem tudom még, hol lenne helyem.
2013. márc. 3. 23:59
 7/9 anonim válasza:

Teljesen értem, amiket írsz... Én is nagyon sokszor érzem, hogy nem tudom, mit kéne magammal kezdenem, de az biztos, hogy nem vagyok a helyemen. Nem véletlenül jönnek ezek az érzések.

Múlt nyáron elém sodródott egy lehetőség, és elmentem egy hétre önismereti táborba. :) Meg akartam ismerni önmagam és a kezembe akartam venni az életem. Nagyon nagy élmény volt! Azóta könnyebben veszem az akadályokat.

A helyzetedre is, amit leírtál, sokmindent tudnék írni, de nem akarom itt játszani a nagyokost.

Csak annyit tudok javasolni, hogy próbáld meg lerakni azt a terhet, amit az előéleted pakolt Rád, próbáld úgy felfogni, hogy oké, ezt kaptam, nekem ezt kellett megtanulnom, de megyek tovább teljes emberként, és meg fogom találni magamat.

Ami még eszembe jutott (mert én is készülök), az Déva. Nem tudom, hallottál-e Böjte Csabáról és a gyermekotthonokról. Ott teljesen az van, amit leírtál. Szeretetben élnek, békében és ott is rengeteg ragadhat az emberre az élethez, ha már otthon nem mutattak neki jó irányt.

Azt írják, minden segítő kézre és jó szóra szükség van, úgyhogy ha bírod a gyerekeket, szerintem érdemes belevágni. :)

www.devaigyerekek.hu

2013. márc. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm (:
2013. ápr. 1. 16:51
 9/9 anonim válasza:

Szia kérdező

Azóta találtál értelmet, voltál Indiában?

2020. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!