Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nehéz tekerni a biciklit ez...

Nehéz tekerni a biciklit ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Bármilyen fokozatra is váltok, mindig nehéz tekerni, sokkal nehezebb, mint régebben, ez mitől lehet? (nem mai a bicikli..)

2016. febr. 12. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem az optimális nyomásra van pumpálva a gumi. Vagy régen volt lezsírozva.
2016. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 kovpet ***** válasza:

Vagy lapos a gumi, vagy szorul valami (csapágy, fék).

Vagy gyenge a lábad vagy épp egy emelkedőn vagy :)

Azért ennyi alapján nem egyszerű megmondani.


Emeld fel a levegőbe és pörgesd meg a kerekeket. Aztán tekerd meg kicsit és úgy is nézd.

2016. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én is szorulásra tippelek:fék,csapágy. esetleg a lánc is lehet ludas.

szeddszét és tisztits meg mindent:csapágyak,lánc és állitsdbe a féket.

2016. febr. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat, valószínűleg a fékpofák voltak túl közel.. Bezsíroztam mindent!

A csapágyhoz nem értek, azzal mit kéne csinálni? Szétszedni/szorítani/lazítani/bezsírozni?

2016. febr. 13. 10:52
 5/9 kovpet ***** válasza:

Akkor most jó?

Ha a fék volt a baj (azt remélem, nem zsíroztad meg :) ), akkor ne piszkáld a csapágyakat. Ne javítsd meg, ami nem romlott el :)

2016. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyságrendekkel jobb, igen, köszönöm!

Már csak annyi probléma maradt, hogy kattog és nyikorog a bicikli, valahol középső tájon. Ha ránehezedek inkább nyikorgó hangot ad ki (talán a hátsóteleszkóp?), ha meg folyamatosan tekerek, akkor néha kattog (valahol a lánc környékén?).

Esetleg erre ötlet, hogy mitől lehet?

2016. febr. 14. 13:42
 7/9 kovpet ***** válasza:

A kattogás lehet beállítási gond is, de utalhat hibára is.

A váltót kellhet állítgatni, de azt így nem lehet leírni, legalábbis én nem tudom :)

A nyikorgás helyét kellene megtalálni és valószínűleg segít rajta egy kis olaj.

A zsírt amúgy érdemes kerülni, mert bele ragad a sok kosz meg por és az nem tesz jót. Inkább olajozd.

2016. febr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha drága(200000+) bringa akkor a hátsó teló nem nyikoroghat/kattoghat.

inkább középcspágy/monoblokk lehet a probléma forrása.

szétkell szedni,vagy cserélni.

ha nem értesz hozzá vidd szervízbe.


és tényleg ne zsírozz:bele ragad a por piszok,és elkezdi csiszolni a felületeket,ami ezért kotyogossá vállik,kilazul,szétesik,illetve rosszabb tömitése lesz és a víz is bejuthat ami rozsdásít. (acél váz esetén)

2016. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem zsíroztam (rosszul fogalmaztam), GT85-öt használtam (nem tudom minek minősül, kenőanyag, zsír, olaj?), ez megfelelő a biciklire?

Egyébként nem drága bicikli 20-30e Ft volt, több, mint 10 éve, úgyhogy perpillanat örülök, hogy egyáltalán még használható!

A csapággyal kapcsolatban, abszolút nem értek hozzá, nem is merném szétszedni, köszönöm a tanácsot, akkor igyekszem elvinni szervizbe!

2016. febr. 15. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!