Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bikefun bringa U lakatomat...

Bikefun bringa U lakatomat miért nem lehet kinyitni saját kulcsával? Hogyan vigyem haza a bringámat?

Figyelt kérdés

Lekötöttem a bringát, most is kint van az utcán. Mire haza szerettem volna menni vele, hiába beletettem a saját kulcsát, a kulcs nem fordul el 180 fokig, csak 90 fokig. Ettől tovább egyáltalán nem megy, mintha ott lenne úgymond a holtpontja. Sosem volt gond a lakattal, mindig könnyedén záródott-nyílódott, csak most megadta magát, s most kint van az utcán. :D Nem tudok mit csinálni vele. Esetleg valami ötlet? Mit tehetek ezellen? (megjegyzendő még, hogy már próbáltam mindenféle szögből, oda-vissza mozgatni a kulcsot, a lakatot, stb., de egyszerűen nem megy tovább a kulcs 90foknál.)


Ilyen lakatról volna szó:


[link]


2016. febr. 17. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg belefújni valami kontaktsprayt. Ha úgysem megy, nincs mese, le kell vágni. Mindenesetre a művelet előtt vedd magadhoz a bringa papírjait!
2016. febr. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
wd40 meg pótkulcs
2016. febr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A másik kulccsal, sprével, fűrésszel, vésővel-kalapáccsal vissza, de azonnal. Ha még megvan egyáltalán. Bár a tied úgy tűnik, csak magától purcant ki, de időnként előveszik azt a trükköt, hogy tönkretszik a zárat és ezzel garantáltan távolt tartják egy időre a tulajt, amíg az elmegy szerszámokért. Ha van papír, vidd a fűrészeléshez, de én az orvosi rendelő előtt fűrészeltem le a lakatomat, a kutyát sem érdekelte :(
2016. febr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van pótkulcs, s azzal is próbálkoztam, de azzal is sikertelenek voltunk.


Utánanéztem ezen WD40 spray-nek, ám érdemes megemlíteni, hogy nem volt eső alatt a lakat, valamint ahogyan említettem, MINDIG könnyedén kinyílt (mint kés a vajon). Csak most, a kulcs 90 fokig fordul el, s tovább pedig nem hajlandó elfordulni, ha nagy erővel hatok rá, akkor sem. Fogalmam sincs, mitévő legyek, a lakat még viszonylag újnak is mondható, nem szívesen fűrészelném le :/


Megkérdezhetem, hogy ennek mi lehet egyáltalán az oka?


Volt egy másik lakatom, na az volt, mikor szorult a kulcs benne. Kellett vele szarakodni, ám miután beolajoztam, megoldódott egy időre. Ellentétben ezzel a lakattal nem volt sosem gond, valamint a jelenlegi "tünetek" sem hasonlítható össze az akkori jelenségekkel.

2016. febr. 17. 19:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem lesz szakszeru de remelem ertheto lesz...

Szval valszeg a reteszelest vegzo lemezkek kozul az eggyik elfordult a tobbitok ( ha lampaval belenezel valszeg latnibis fogod).

Benyonod a kulcsot ameddig bemegy, nyomvatartod, es kozben nem tul erosen es viszonylag gyorsan jobbra-balra forditgatod a kulcsot..nehany masodperc az egesz...a lenyeg hogy a nyomast es forditgatast egyszerre kell csinalni

2016. febr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

MEGOLDÓDOTT! Köszi mindenkinek! :)


Egy kis étolaj kellett neki és már csúszott, mint állat! :D

2016. febr. 18. 00:35
 7/9 anonim ***** válasza:

tanulság

vegyél márkásabb lakatot

2016. febr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó az! :P
2016. febr. 18. 19:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Citadel és Kryptonite lemezzáras lakatokkal is volt hasonló tapasztalatom, nem a Bikefun sajátja. A megoldás az volt, hogy nyitás közben rázogatni kellett a lakatot, ha rá jött a bolondóra. A Krypto kicsit kevésbé rossz, mert az záráskor produkálja ezt, nyitáskor sosem. Valószínűleg valami koszszemcse okozza. 90 fokig amúgy bármilyen kulccsal el lehet fordítani emlékeim szerint.


A másik tipikus ok valóban az, amit valaki feljebb írt, hogy a legbelső lemez a lemezzárban kissé elfordul és a kulcs nem megy be teljesen. Ezt a zárba nézéssel ellenőrizni lehet.


Az olajat meg pucold ki a lakatodból, inkább grafitport szórj bele. Az kiszedi a koszt és kihullik, ha "végzett".

2016. febr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!