Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fogyókúra mellett/után mennyir...

Fogyókúra mellett/után mennyire hatékony a spinning?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Régebben aktívan sportoltam, de egy sérülés óta sajnos a térdem tönkrement és jelenleg is műtétre várok (próbálom halasztani a vizsgák miatt). Januárban elkezdtem fogyókúrázni és 13-14kg-tól szabadultam meg. Viszont a pocakomból maradt még, inkább a combom fogyott erőteljesen.

Az ortopéd orvosom a spinninget és az úszást javasolta, amit a problémám mellett is csinálhatok. Az úszás viszont ki van zárva a bőrbetegségem miatt. Az lenne a kérdésem, hogy a spinning mellett a hasamból mehet le valamennyi, vagy az is csak a lábat erősíti inkább?

Most próbálok visszaállni a súlytartásra, a spinning azt is szolgálja, hogy a plusz kalóriabevitel mellett ne jelentkezzen a jojó effektus.

Jelenleg spinningórák heti 3x vannak, én hei 2x1 órára tudnék menni.



2016. ápr. 17. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az spinning brutál, de imádom. Ritkán járok spinningre két hetente egyszer-kétszer ahogy idòm engedi, de brutális. A lábakat, a karokat, a popsit és a hasizmokat is megdolgoztatja. Nagyon jó. Éb rendszeresen érzem spinning után a hasizmomat, úgyhogy a kérdésre a válasz igen.
2016. ápr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Inkább HIIT vagy aerob edzés.
2016. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van olyan aerob edzés amiben nincsen ugrálós rész. Ilyen pl. Norbi duci tornája, Péntek Enikő Zóna Light edzése (bár abban több az alakformálás, mint a kardio), Czanik Balázs Capoeira aerobik I. dvd-je az, amiben kevés az ugrálás, bár a rúgások nem tudom mennyire terhelik a térded.
2016. ápr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem igazából semmi futós, guggolós, hajolgatós, térdepelős stb...feladatot nem szabad csinálnom. Itthon csak hasprésezni szoktam, de most már szeretnék egy kontrollált edzésprogramban is részt venni :)
2016. ápr. 17. 22:48
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld ki a Norbi duci torna valamelyikét, ha jól tudom abban nincs olyan rész, ahol ugrabugriznak. Vagy esetleg Péntek Enikő zóna light edzését (azt hiszem abban sincs ugribugri, gugolós rész) Ha egyik se jó akkor menj sétálni az is jót tesz az egészségnek.
2016. ápr. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sétálni nagyon sokat szoktam, viszont mint mondtam, szeretnék olyan edzésen részt venni, ahol van edző is és figyelnek az ember teljesítményére. Végignéztem az edzési lehetőségeket (kisvárosban lakom). Három edzőterem van. A Crossfit abszolút nem nekem való, a TRX megterheli a térdet, az edzőtermi gépek abszolút nem vonzanak. Szóval ezért maradtam a spinningnél, mert talán nőies (általában a nők szoktak "szobabiciklizni"), a zene kedvet csinál és talán a kis csoportos edzés motiválja is az embert.

Viszont továbbra sem kaptam arra kimerítő választ, hogy mennyire hatékony ez az edzésforma.

2016. ápr. 18. 16:30
 7/8 anonim ***** válasza:
A spinning egy nagyon hatékony mozgásforma, hiszen ha a természetbe is kimész a biciklizés mindig többet nyom a mozgáson, mint a futás. A spinning attól lesz hatásos leginkább, hogy szobabiciklizés gyanánt nem csak a comb és lábizmot dolgoztatja, hanem az intervallumos, néhány másodperces felállás-előredölés váltástól a hasizom, hátizom és a kar izmai is dolgoznak.
2016. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gabci von T1 ***** válasza:
0%

Ha ismered valamennyire a test energiaszolgáltatását, hamar rájössz, hogy spinning alatt nem fogsz sok zsírt égetni. Gyakorlatilag semennyit. Egy elit, válogatott szintű atléta fog, de ő sem sokat. Fizikai munkavégzés során oxigénre és tápanyagokra van szükség, minél intenzívebb a mozgás, annál inkább "gyorsabb" tápanyagra, ami a szénhidrát.

Zsírégetés szempontjából, amiben a spinning segít - az utólagos zsírégető hatás, amikor is a szervezet x idővel (lehet akár 24 óra!) is magasabb üzemmódban van a belső környezet helyreállításához. Ilyenkor mindenből többet használ, zsírból is. Ehhez viszont igen intenzív edzésre van szükség, ahogy előttem is írták, pl egy HIIT protokoll.

Ha valahogy meg tudod variálni a magas intenzitású edzést egy alacsonyabb intenzitású, hosszabb aerob zónában telt edzéssel, úgy el tudsz érni egyfajta szinergia hatást. Az viszont még jobb, ha megkeresel egy megbízható edzőt, és rábízod magad :)

2016. ápr. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!