Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edző/konditerem vagy spinning?...

Edző/konditerem vagy spinning? Melyik hatásosabb (egészséges életmód mellett)

Figyelt kérdés
1 héten min. 3x szeretnék menni, nagy mértékű fogyáson kondolkodom (-20 kg min.) Melyik hatásosabb? Melyikkel érek el nagyobb változást? És nem egyik napról a másikra akarok lefogyni! 16/L

#fogyás #sport #spinning #kondi/edzoterem
2014. dec. 30. 06:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp az edzőtermet javaslom.
2014. dec. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szintiszoli123 ***** válasza:

A lifetilt-en keresd meg az edzésformák elemzése című blogbejegyzést. Balázs ott a szokásos nagy arccal, de aránylag tárgyilagosan leírja a kérdésedre a választ.

Persze, mint mindent, ezt is kezeld fenntartással, de lesz egy képed arról, merre érdemes továbbindulni.

2014. dec. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! ;))
2014. dec. 30. 13:14
 4/9 anonim válasza:
Azért ez attól is függ, hogy melyiket szereted csinálni :) lehet, hogy a konditermi hatásosabb lenne, de halálosan unom, a spinninget meg szeretem csinálni, így nekem az mégis "hatásosabb", mert legalább csinálom :D azt is lehet, hogy 2 edzőterem, 1 spinning vagy fordítva.
2014. dec. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi,Neked sikerült fogynod valamit a spininnggel? A heti 3 az a minimum annál többször szeretnék menni,és lehet, hogy nekem is unalmas lenne az edzőterem
2015. jan. 1. 01:29
 6/9 anonim válasza:
4-es vagyok: Én már lefogytam 23 kg-t spinning nélkül, spinningre súlytartás miatt járok, arra jó. De egyébként azt vettem észre, hogy a kajálás sokkal fontosabb, mint a mozgás. De a kettő együtt az igazi :D
2015. jan. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Én a fogyás miatt szeretnék menni, persze megfelelő étrend mellett. Hogyan sikerult lefogynod? Mit ettél? (Azon belül, hogy hús, hal, zöldség) komplett étrendre lennék kíváncsi akár priváltban is hogyha nem akarod itt leírni.
2015. jan. 1. 18:51
 8/9 A kérdező kommentje:
*priváltban is írhatsz
2015. jan. 1. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó választás lehet, de azt döntsd el, hogy fogyni szeretnél vagy életmódot váltani. Időszakos fogyás vagy örökké tartó.


Én kb. 2 év alatt szabadultam meg kb.10 kg-tól.

Eleinte edzőterembe jártam 1 évig heti 2x, magamnak osztottam be a gépeket. Ennek az lett az eredménye, hogy egy idő után eluntam és voltak gépek, melyek kimaradtak az életemből (a futópadon csak sétáltam, az elipszis trénertől meg menekültem)Fogyni se olyan nagyon fogytam, csak ímmel-ámmal.


Egy idő után eluntam és mivel a teremben akkor volt valamilyen fitness óra is, hosszas gondolkodás után bementem egy alakformálóra, aztán megnéztem a zsírégetőt, a zumbát és a dance step-et. És ott ragadtam. Még sosem jöttem ki úgy egy óráról, hogy na, többet nem jövök. Magadat kell legyőznöd, magadért kell kitartanod. Így aztán heti 2-3 edzésre jártam. Most épp egy hosszú betegség után készülök visszatérni (dance step+alakformáló)


A spinninget sajnos csak egyszer próbáltam, s azóta is készülök a nagy visszatérésre. Azt gondoltam, hgoy elég edzett vagyok hozzá, hiszen szeretek és szoktam bicajozni (terepen), de ez nem ugyanaz. Viszont élvezetes. (csak vigyél bicajos gatyát és kemény talpú cipőt)


Emellett elhagytam a cukrot, kezdetben csak teljes kiőrlésű kenyeret ettem, tésztából tojás nélküli vagy durum. Kerültem a pótevéseket.(egy alma is étkezés) Minden ételt étkezésként fogtam fel. Annyit ettem amennyi jól esett, nem ettem túl magam.


Most jó ideje tartom a súlyom, viszont már el sem tudnám képzelni az életemet mozgás nélkül. Futni még most sem tudok, de sokkal jobban érzem magam a bőrömben. És ez számít.


Sok sikert és ne hagyd, hogy eltérítsenek az utadról.

2015. febr. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!