Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ezt a bicót mennyiből és...

Ezt a bicót mennyiből és hogyan lehetne kipofozni?

Figyelt kérdés

[link]


Eléggé látszik rajta hogy nem mai darab. Mivel lehetne kicsit kipofozni, egyedivé varázsolni? Új kormányra gondoltam pl, vázat átfesteni, új hajtómű, váltó kerekek, mennyiből lehet ezeket kihozni? Válaszokat előre is köszönöm.


2016. ápr. 22. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez így tök cuki 😊
2016. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom városi közlekedésre használod első sorban, így én egy jóval vékonyabb (26 x 1.75) reflexcsíkos külsőt tennék rá először. A kormány teszi pont egyedivé, azt le nem cserélném, csak a szarvakat valami korszerübbre. Ha a stucnit kicserélnéd, az egy csomó plusz költséggel járna. Ha a festés jó állapotban van, nehogy átfesd, mert a gyári fényezésnél jobb minőséget nem nagyon lehet elérni ésszerű keretek között. A csapágyak (agyak, kormány, közép) milyen állapotban vannak? A láncot meg nem szükséges agyonkenni, nem attól lesz jobb...
2016. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, városi közlekedésre használom főként, munkahelyemre megy egyéb helyekre járok vele. A szarvakat mindenképp lecserélném, illetve a kormányt ha nem is, de a markolatokra gondoltam még, csapágyak jó állapotban vannak, az első fogaskerék mintha egy picit ovális lenne, nem befolyásolja a működést. Az a baj, hogy a gyári festés nem tetszik, legalább azokat a szines cuccokat lenne jó eltüntetni, az nagyon zavar.
2016. ápr. 23. 15:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a színes minta matrica, simán le lehet kaparni. Hőlégfúvóval (esetleg hajszárítóval) óvatosan felmelegíted és egy spatulával le lehet szedni szerintem. Vagy teszel rá neked tetsző matricát. Vagy van olyan eljárás, hogy vtn fóliázás, szerintem ilyen kis területre egy pár ezres. Vagy vehetsz rá fényvisszaverős öntapadós szalagot, az még praktikus is.


Az ovális lánckerék meg nem hiba, hanem a Shimano Biopace nevű fejlesztése, csak mivel az élsportolóknak nem jött be annak idején, így leálltak vele és visszatértek a szabályos kör alakú tányérokhoz.

2016. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Jó kis békebeli 500LX. Ez egy jó szett. Váltók maradhatnak, teljesen jó az.

V-fékeket megérdemelne.

Látom, váltókarod egyben van a fékkarral, sajnos attól búcsúzni kell, mert a V-fékhez nem lesz jó. Nézzél valami csinos pl. Avid v-fékkart, javaslom az állítható forgáspontúakat, jól be tudod lőni a kezedhez.

És akkor különbilincses váltókar kéne, valamelyik régebbi 7-es XT-t a kilencvenes évekből fel kéne hajtani. Esetleg Altus, de szigorúan a külön mozgó Y-karost.

Hajtókart ki ne dobd, esetleg az acél tárcsák helyett alu nem ártana.

A kománystucnit röptesd meg, ajánlanám egy átalakító beszerzését A-heades stucnihoz:

[link]


Aztán arra rádobhatsz egy csinos a-heades 90 fokos stucnit, bele egy alu kormány és kész.


Javasolnám az üléscső és ülés cseréjét is, alu, nyeregbilincses cső és valami ergonómikus, szép nyereg kéne.


Persze el lehet szállni az egekig, teló, több gangos rendszer, de akkor majd észreveszed, hogy egyszer csak a komplett bringát lecserélted már alkatrészenként. ez velem az oútimmal vagy öt-hatszor megtörtént.

2016. ápr. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Ja és cseréld le a hajtókar csavart ilyenre:

[link]


Ez a régi hatlapú, bepattintós kupakkal fedve szép sosem volt, kupakot meg látom már ki is tapostad valamikor.

2016. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Atyavilág :D Köszi a válaszokat, utánajárok a dolgoknak, még mondjuk elég kezdő vagyok ilyesmihez! :)
2016. ápr. 27. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!