Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az országúti, illetve fixi...

Az országúti, illetve fixi kerékpárokon miért van mindig annyira felemelve a nyereg?

Figyelt kérdés
Sziasztok, ahoz nézegettem az ilyen stílusú bicikliket és mindnek felvan emelve a nyerge. Az alacsonyabb embereknek is leér a lábuk róla? Előre köszönöm!

2016. ápr. 23. 07:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden normális kerékpárnál fel szokták emelni a nyerget még a montiknál is, és nem, nem feltétlen ér le az ember lába a nyeregben ülve, de ezzel semmi gond nincs, le lehet szállni a gyeregből, amikor le kell tenni a lábat, nem kell ülő helyzetből páros lábbal állni a földön :)



Hogy miért? Mert úgy hatékony tekerni, ha a lábad szinte teljesen kinyújtod mozgás közben, ehhez pedig az szükséges, hogy a pedált úgy érd el, hogy a nyeregben ülve szinte teljesen nyújtott állapotban legyen a legmélyebb ponton, és mivel a pedál magasabban van mint a föld, így értelem szerűen a földet már nem fogod elérni.



Ezt egyébként ki is tudod próbálni tekerj végig két egyenes szakaszt, ahol nem kell leszállnod, az egyik esetben engedd a nyerget annyira le amennyire csak tudod, a másikban pedig állítsd be normálisan. Hogy könnyebb, gyorsabb tekerni, erőt leadni? Ha úgy gubbasztasz, mint majom a köszörűn, vagy ha normálisan ülsz?

2016. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem már!:) Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon hasznos volt számomra, ment a pacsi:)
2016. ápr. 23. 08:32
 3/5 tothp ***** válasza:

Az előbbieket kiegészítve: Nem a nyereg magas, a kormány alacsony.

Alacsony kormánypozíció pedig országúton a kis légellenállás, MTB-n ezen felül a megfelelő elsőkerék terhelés és ezáltal a jó manőverzőképesség miatt van.

2016. ápr. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 elwera válasza:

Hogyha úgy ülsz a bringán, mint aki karót nyelt, akkor hamarabb megfájdul a hátad és a feneked is szerintem: [link]


Normális pozicióban könnyebb tekerni:

[link]


Nekem úgy szokott lenni amúgy hogy lábujjhegyen le tudom tenni az egyik lábam, miközben ülök, de kettőt már nem tudom lerakni, akkor eldőlök. A kormány kb egy magasságban van nekem az üléssel, így is a kezemre támaszkodom és néha fáj a csuklóm, emiatt cseréltem triatlon kormányra, az kényelmesebb szerintem.

2016. ápr. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Az a helyzet, hogy országúti bringán, ha az ember tényleg sportra használja, az ideális beállítás esetén a kormány lejjebb is van a nyeregnél.

Csak példaként az én pacim:

[link]


Az ülés magasságát megszabja a lábhosszhoz ideális beállítás, nem a talajhoz, hanem a pedálhoz, a kormány magasságát meg a kényelmes súlyelosztás az ülés és kormány közt (ezzel a súlyelosztás a két kerék közt is! Qrva lényeges, ha nem akarsz döntött kanyarban azért elszállni, mert az első kereked tehermentes), meg az sem utolsó szempont, hogy így a felsőtested közelíti a vízszintest (legalábbis jócskán előrébb dől a függőlegesnél), kisebb a légellenállás is.


[link]

2016. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!