Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egy verseny biciklivel mennyiv...

Egy verseny biciklivel mennyivel lehet menni?

Figyelt kérdés

Mennyi a tartós, gyors, de kényelmes (nem fárasztó) utazótempó, illetve ha meghajtom úgy elég zúzósan akkor mennyivel lehet menni?

Most mountain bike-om van, sík aszfalton tartósan 25km/h-val megyek vele, ami hosszútávra nem fárasztó, ha zúzósan "odalépek neki" akkor 45km/h-t tudtam eddig kicsikarni belőle.

A gyorsaság miatt akarok váltani.



2016. máj. 4. 01:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy profi sprinter kinyomja magából a 80-at, és síkon mennek bőven 40-es átlagot 100+ távon is. Általában egy 30-as átlagot tud menni az ember ha ráül egy outira, így, hogy már nem idegen neked a tempózás lehet több is lesz. A Maxot meg igazából majd az áttételkülőnbség fogja eldönteni.
2016. máj. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A verseny bicikli tág fogalom. Van országúti versenybringa, és van DH versenybringa is. DH bringával is lehet 70-nel csapatni lefelé a hegyről.
2016. máj. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

"Most mountain bike-om van, sík aszfalton tartósan 25km/h-val megyek vele"

Terepgumival?

Mert akkor egy jó oútival, mondjuk 23-as gumikkal ugyanilyen távon síkon szerintem a 35-ös tempó tartása nem lesz gond.

2016. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
En a tavaly sezon vegen mikor edzesbe voltam, futyureszve tartottam orszagutival a 35-os tempot, meg lett volna attetelem.
2016. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért egy szinten túl minden tized km/h-ért vért kell izzadni, az edzettségedtől függően.
2016. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöld pacsik. Hát nem versenyszerűen, nem is sportolásra használnám. Szeretek tekerni, mindenhova azzal járok, csak nekem a mtb lassú úton. Azért voltam kíváncsi mennyivel másabb (gyorsaságban) egy versenybicikli egy mtb-nál.
2016. máj. 4. 23:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Mtb-s vagyok. Átlagtempóm mondjuk nem terepgumival olyan 28-32 szokott lenni. Abban szeretem jobban hogy ahhoz képest hogy 100 kiló vagyok meg 190 magas, nekem kényelmesebb. Túráim azok unalmasak ha 100 kilométer alattiak.
2016. máj. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!