Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hidraulikus vagy mechanikus...

Hidraulikus vagy mechanikus tárcsafékes biciklit vegyek?

Figyelt kérdés
Csak városba mászkálni és dolgozni járni kellene! Kinéztem egy MTB-t amin hidraulikus tárcsafék van! Annak az olajcseréje valamint a légtelenítése drága mulatság?
2016. máj. 6. 07:03
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:

A hidraulikus rendszer finomabban, jobban szabályozhatóan működik, kisebb kézerővel is üzemel.

Viszont nagyon kívánja a rendszeres karbantartást és az bizony pénzbe kerül.

Ha meg ezt elhagyod, előfordulhat, hogy egyszercsak kopp, beesik a fékkar és volt fék, nincs fék.


A bowdenes rendszer kicsit egyenetlenebb fékerőt produkál, de olcsó, igénytelen, és azért egy bowdenen szemre észrevehető az elhasználódás, az elmaradt karbantartás szükségessége egyre érezhetőbbé válik a rendszeren, nem egyik pillanatról a másikra tojik be.

2016. máj. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mit ertsek pontosabban a szervizeles alatt? Mire kell figyelni a hidraulikus feknel?
2016. máj. 6. 08:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Városba dolgozni járni nemhogy a tárcsafék, hanem még a MTB is fölösleges. Jobban jársz valami trekkinggel, vagy valami hasonló aszfaltszaggató bringával, v-fékkel.
2016. máj. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:

Hidrós féknek a munkahengereit, azoknak és a nyomáscsöveknek a tömítéseit rendszeresen ellenőrizni kell, cserélni is, ugyanígy a hidraulika folyadékot is időnként cserélni kell, rendszert légteleníteni stb.

A bowdenesnél meg csak a bowden, bowdenház állapotára kell ügyelni.

A fékbetétek, tárcsa kopására persze mindkettőnél.

2016. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
tökmindegy, városban járkálni, meg dolgozni járni szar lesz mindkettő.
2016. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

A v-fékkel szemben ilyen felhasználásra én sem látom értelmét a beruházásnak.

Ha a célfelhasználás valóban városban A-ból B-be, elvárás a minél kisebb szervíz- és költségigény, feltéve, hogy harmadik opcióként v-fékes paci nincs a döntési választékban, én a mechanikus tárcsafék mellett voksolok.

2016. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tárcsafék fog biztosan a lejtőn . Városoknak is vannak kietlen út és terepszakaszai és majdani vidéki kirándulásra is tökéletes a MTB . A külsőt kell néha cserélni .
2016. máj. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Tárcsafék fog biztosan a lejtőn"

Meg a jó minőségű felnifék is. Ugyanúgy. Terepbringázásnál nem ez a döntő pont a v-fék és a tárcsa közt, hanem az, hogy a tárcsa kisebb mértékben szennyeződik, mint a felni.


Nem szabad a tárcsát erőltetni megokolatlanul. Persze felhypeolták egekig, de igazi előnyei csak extrém körülmények közt jelentkeznek. És vannak olyan helyzetek, ahol éppenhogy inkább hátrány.

Jelen szituációval talán nem releváns, de az országúti versenyzésben például balesetvédelmi szempontok miatt megbukott.

2016. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
viszont a tárcsának megvan az az előnye, hogy ha sokat bringázol esőben, akkor nem új felnit, hanem csak egy új tárcsát/betétet kell venned. meg jobban is fog. de amúgy én is a v-fékeset javasolnám.
2016. máj. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na megvettem! genesis sx 30at !
2016. máj. 7. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!